Јапонска техника: Потопете ги стапалата во овој раствор и исчистете го телото од сите отрови

Во нашето тело постојат бактерии и отрови кои треба да се отстранат навреме, во спротивно ќе предизвикаат здравствени проблеми и сериозни болести. Една од најефикасните детоксикации е оваа јапонска техника. Повеќето нерви се наоѓаат во нозете. Затоа детоксикацијата на телото е многу поефикасна да се изведе преку нозете.

Наполнете го легенот со топла вода и додајте половина чаша сол, половина чаша сода бикарбона, половина чаша морска сол, половина чаша јаболков оцет и етерично масло по ваш избор. Добро промешајте за сите состојки да се растворат и потопете ги стапалата.
Држете ги нозете во таа вода 30 минути.

Ако почувствувате слабост, не грижете се, тоа е поради детоксикацијата. Паралелно со оваа детоксикација се препорачува да се зголеми внесувањето на магнезиумот во секојдневната исхрана.

Слични објави

Кристина Агилера денес е непрепознатлива: Момчето ѝ било геј, а сопругот ја оставил поради други девојки…

Еспресо

Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледала Цеца како матурантка! (ФОТО)

Васко Спасоски

НАРЦИС ИЛИ ОШТЕТЕН? Вашиот тип на маж открива многу информации и за вас

Igor

Откриена формулата за долговечната љубов на познатите парови!

Еспресо

Со провокативна фотка го стресе Инстаграм – Погледнете ја згодната Лејла Рамковска (ФОТО)

Igor

Меган во раскошен фустан, Кејт во поконзервативно издание, а принцовите се држат на дистанца (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

1 × 2 =

Слични објави

2 хороскопски знаци за кои јуни и јули ќе бидат одлични љубовни месеци

Igor

„Добрите девојки одат во рајот, лошите одат секаде“: Славната Кетрин Хепберн две децении била во врска со оженет маж!

Еспресо

Никол Шерцингер без долна облека: Пејачката во провокативна поза во секси боди (ФОТО)

Еспресо

СТЕ КАЖАЛЕ БАРЕМ ТРИ: Ова се 6 „бели лаги“ кои ги кажуваме утрото потоа

Igor

„Потребен ми е мир, веќе 40 години живеам во лудница“ – Лепа Брена искрено за односот со Бобо, заработката и стравот кој го доживува

Еспресо

Хејли и Џастин Бибер ГИ ЗАПАЛИЈА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ со сексипилни фотки (ФОТО)

Igor