Јајце на „облак“

Ова е всушност рецепт за јајце на око, но наместо да се пржи во тавче, се пече во рерна.

Состојки:
4 јајца
пармезан
млад кромид
сол
бибер

Подготовка:
Одвојте ги белките од жолчките и притоа секоја жолчка ставете ја во посебен сад, а белките во кои сте додале сол, изматете ги. Додајте го пармезанот и младиот кромид исечкан на тркалца.
На плех ставете хартија за печење, а смесата од белки поделете ја на четири дела и ставете ја во плехот. Во секој дел направете длабнатина во средината.
Ставете ги да се печат во рерна 3 минути на 220 степени.
Потоа извадете ги и во длабнатините ставете ги жолчлките па печете уште 3-5 минути.

Слични објави

Трагедиите не престануваат: По ќерката Кристина, Боби Браун го изгуби и синот Роберт

Еспресо

Банана кокос колаче (ВИДЕО)

Еспресо

Ова е новата Дани Димитровска: Познатата пејачка го промени изгледот! (ФОТО)

Васко Спасоски

РОДЕНИ ЕДЕН ЗА ДРУГ: Овие 4 астро-парови ќе имаат вечна љубов

Igor

Нема да ви се верува! Погледнете каква жена има најубавиот Арап на светот! (ФОТО)

Igor

Водителката правешe „лајв“ од тоалетот, а нејзиниот партнер се појави ГОЛ во кадар! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

дваесет + 18 =

Слични објави

Дуа Липа напиша дека била погрешно сфатена – Реагираше и нашата естрада, а УНИЦЕФ се огради од нејзините ставови

Еспресо

ПАЗЕТЕ СЕ од овие хороскопски знаци: Тие се ЕНЕРГЕТСКИ ВАМПИРИ, го исцицуваат животот од вас!

Igor

ПОГЛЕДИ И ПРЕГРАТКИ ЗА КОИ СИТЕ ЗБОРУВААТ: Емотивна средба на Бред и Џенифер која буди шпекулации дека повторно се во љубов (ФОТО)

Еспресо

Парис Хилтон ги шокираше сите со изјавата: Сето тоа беше само глума!

Еспресо

Пејачката Маја Беровиќ позира во жолто танга-боди: Фановите имаат што да видат! (ФОТО)

На љубовта и дојде крајот: Синот на Бекам повторно е слободен (ФОТО)

Igor