Изгледот е важен, но не и пресуден: 8 ЖЕНСКИ КВАЛИТЕТИ кои мажите ги ценат повеќе од надворешниот изглед!

Женскиот изглед е важен за мажите, но не и пресуден кога е во прашање вистинската љубов. Во продолжение погледнете кои квалитети мажите ги ценат многу повеќе од добриот надворешен изглед.

1. Искрена љубезност

Не само кон него, туку и кон другите луѓе. Искрената љубезност е квалитет на кој никој не може да одолее.

2. Приземност

Мажите ги сакаат жените кои не мислат дека се „над“ другите, кои со двете нозе цврсто стојат на земјата и сите луѓе ги третираат со почит.

3. Грижливост

Им се допаѓа кога жената ќе покаже интерес за нивните проблеми или дилеми, кога е загрижена за неговото добро. Кога се болни, сакаат да се милуваат, бидејќи и кај најмалата настинка се уверени дека доаѓа крајот на светот.

4. Смисла за хумор

Во вистински момент треба да се биде сериозен, но исто така треба секогаш да се има време и за шега. Веселата и позитивна жена со смисла за хумор секогаш го добива нивното внимание.

5. Одлучност

Од една страна мажите се плашат од самоуверени жени, но од друга страна сакаат нивната партнерка да биде одлучна. Таквото однесување укажува на зрелост и способност за преземање иницијатива во моментите кога тоа е потребно.

6. Независност

Жената мора да има свој живот. Во моментот кога целиот нејзин свет се врти околу партнерот таа непотребно се занемарува себеси. Токму затоа не смеете да ја отфрлате својата независност.

7. Емоционална интелигенција

Способноста за изразување и контролирање на сопствените емоции, правилното и реагирањето во вистинско време на туѓите емоции се некои од знаците на емоционалната интелигенција кои мажите и тоа како ја ценат.

8. Верност

Исто како и жените, така и мажите сакаат верност. Чувството дека може да ви веруваат и да ви се доверат не може да се мери со ништо.

Слични објави

Меган и Хари отворија профил на Инстаграм

Igor

Вилијамс: Јапонците се хранат најздраво, а Италијанците најлошо

Igor

Хороскопски знаци кои се шампиони во нервирање на другите!

Igor

Цеца стана баба! Се роди малиот Жељко! (ВИДЕО)

Еспресо

ЕМИНА И МУСТАФА НАСМЕАНИ ЗАЕДНО! Откако одекна веста дека се смириле, пејачката со една слика објасни се! (ФОТО)

Еспресо

Погледнете како изгледаше првата проба на Тамара на евровизиската сцена (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

17 + 13 =

Слични објави

ЛИЦЕТО СО КОНЦИ, ТЕЛОТО СО ЗАВОИ: Старлетата нема да престане со пластични операции (ФОТО)

Igor

Шарлиз Терон НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Малку жени би се осмелиле на ваква фризура (ФОТО)

Igor

Легендарните „Металика“ објавуваат илустрирана книга со осврт на целата кариера

Igor

Кајли Џенер ги почасти следбениците со секси фотка во чест на заминување на 2019 (ФОТО)

Еспресо

Ќерката на Џорџ Флојд стана акционерка на „Дизни“: Барбра Стрејсенд ѝ подари акции

Еспресо

Првиот сопруг го скрши на ситни пачиња: Руската Пепелашка се мажи за познат милијардер (ФОТО)

Слободен Печат