Испил вијагра, а после го снашол најлошиот кошмар на секој маж

Илјадници мажи низ светот се соочуваат со здравствената состојба позната како пријапизам – долги, непотребни и болни ерекции.

Иако никогаш не е официјално потврдено што ја предизвикува оваа состојба, се верува дека еден од клучните фактори може да биде употребата на лековите за потенција.

Според податоците на британската агенција за лекови и здравство, можно е барем 28 мажи минатата година да умреле од вијагра или од нејзини евтини, генерички верзии.

Интересно е што многу од нив прво пријавиле проблеми со срцето, а потоа и со видот. Се проценува дека само во Велика Британија годишно се пијат околу 3,5 милиони таблети вијагра.

Меѓу 279 извештаи во кои вијаграта се спомнува во негативен контекст минатите две години, се наведува и случајот на мажот кој останал без пенис.

По долготраен пријапизам, на лекарите не им останало ништо друго освен да го ампутираат неговиот болен и набрекнат орган.

Слично му се случило пред неколку години на еден колумбиски фармер кој се предозирал со вијагра за да ја импресионира партнерката.

Несреќниот маж со денови имал ерекција, па посетил доктор. Во болницата утврдиле дека пенисот му е воспален и скршен на неколку места. Покажувал и знаци на гангрена па му го отсекле за гангрената да не се прошири по целото тело, пишува Дневник.хр.

Слични објави

Рита Ора со провокативна фотографија ги покажа новите тетоважи (ФОТО)

Еспресо

Домашно топло чоколадо за уживање во дождливите денови (РЕЦЕПТ)

Igor

Роби Вилијамс по три недели карантин стигна дома, децата потрчаа да го гушнат (ВИДЕО)

Еспресо

Цвекло на највкусен начин, подгответе го вака

Igor

Мелани Грифит (61) облече минијатурен шорц, но годините го кажаа своето (ФОТО)

Igor

Некогашниот секс-симбол поради операциите и болеста го смени личниот опис! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

1 × 5 =

Слични објави

Инцидент на ревијата на ШАНЕЛ (ВИДЕО)

Igor

Петар Грашо со два интимни концерти во Скопје!

Igor

Аделина Тахири сподели интимни моменти со нејзиниот сопруг (ВИДЕО)

Igor

Доли Партон: Пример за изгледот ми е проститутка!

Еспресо

Нова година, нова љубов: Со кого се бакнува Лејди Гага? (ВИДЕО)

Еспресо

Славната актерка во четвртиот стадиум од ракот: „Плачам од болки“ (ВИДЕО)

Igor