Идеја за вечера: Шпагети од рерна

Шпагетите може да ги подготвите многу побрзо ако наместо во тенџере на рингла, ги ставите во тава и печете во рерна.

Потребни состојки:

500 гр шпагети
1/4 шолјичка маслиново масло
Сол и бибер
Три чешниња лук
Босилек, рузмарин и оригано
Црвен кромид
Една конзерва пелати
Една исецкана пиперка
Една шолја пире од домати
Три шолји вода
Свеж босилек
200 гр моцарела

Подготовка:

Шпагетите распоредете ги во тава за печење и прелијте со маслиново масло и зачини. Потоа додадете го исецканиот лук, зачините, црвениот кромид и измешајте. На крај, истурете ја конзервата пелати, пиперката и пирето од домати.

Прелијте со вода, додадете босилек, измешајте и ставете ја моцарелата најгоре.

Печете 45-50 минути на температура од 190 степени.

Слични објави

Луна Џогани во бела маичка под која нема градник пееше на забавата во „Задруга“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Старлетата ги израдува обожавателите: Станија се соблече гола за 100 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Секси девојката на фудбалерот на Јувентус, искусна и во боречки спортови

Igor

ВОДИТЕЛКАТА ГО ПОКАЖА СВОЕТО СОВРШЕНО ТЕЛО, и ја израдува машката популација! (ФОТО)

Igor

Задник за медал! Поранешната сопруга на Кајмакоски ја објави најпровокативната фотографија до сега!

Igor

Пет причини поради кои жената се одлучува на неверство!

Igor

Остави Коментар

2 × два =

Слични објави

Емили Ратајковски покажа како се комбинираат фармерките и чизмите оваа есен (ФОТО)

Igor

МАТЕМАТИЧКА ГРЕШКА НА БЕЛОРУСИЈА ја чинеше Македонија победа во делот на жирито

Igor

Џејми Ли Кертис: Кирк Даглас ми го спаси животот! (ФОТО)

Еспресо

Познатиот готвач Гордон Ремзи отпушти 500 луѓе среде кризата! (ФОТО)

Еспресо

Најдобрите домашни пилинзи за вашето тело (РЕЦЕПТИ)

Igor

Видео хороскоп 19 јули 2019, петок

Igor