И жените изневеруваат, а еве во кој период најмногу!

Иако е врежано мислењето дека претежно изневеруваат мажите, постои одреден период кога е најверојатно дека жената ќе го изневери партнерот.

Тоа е периодот кога припадничките на понежниот пол се чувствуваат секси и пожелно и имаат потреба да се покажат и докажат дека се подобри од конкуренцијата. Ова е периодот на овулацијата.

Можеби сте мислеле дека во тој период се само раздразливи, потажни и повеќе склони кон трошење… Може да е така, но тогаш се и повеќе склони кон изневерување, тврди едно истражување, кое докажало дека за ова се виновни хормоните.

Кога ќе пројде овулацијата, жените стануваат повеќе склони кон своите партнери. Во оваа фаза, најчесто се забавени и позбунети, што е резултат на растот на нивото на прогестеронот.

Исто така, за оваа фаза карактеристични се и промени во расположението, а жените се претвораат во вистински грабливки – волчици со мудрост на лисици.

Слични објави

Слаткар има нова песна: Во спотот главна улога е Драгана Спасовска која не се родила да „сецка“ салати (ВИДЕО)

Igor

Дознајте дали несвесно ја уништувате вашата љубовна врска

Igor

„Километри“ на Лозано украдена од косовски пејач – се натпреварувал на фестивал! (ВИДЕО)

Igor

Се враќаат 90-те! Еве што е повторно ИН кај маникирот

Igor

Сандра Африка во провокативно издание повторно ги зашемети мажите (ФОТО)

Еспресо

Тамара има СЀ ШТО Е ПОТРЕБНО за да се квалификува во финалето

Igor

Остави Коментар

3 × два =

Слични објави

Совршенство од вкусови во 5 чекори: Торта од бела чоколада и јагоди без печење! (РЕЦЕПТ)

Igor

Кети Пери потврди дека е бремена, а веста ја откри во новиот спот (ВИДЕО)

Еспресо

Карлеуша во најатрактивниот фустан досега (ФОТО)

Igor

Најдобрата пријателка на Меган Маркл во самоизолација поради коронавирусот (ФОТО)

Еспресо

Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се позитивни на коронавирусот (ФОТО)

Еспресо

Откако стана мајка, таа е уште позгодна: Манекенката Цеце Орешкова се сликаше во долна облека (ФОТО)

Васко Спасоски