И покажала на мајка и како со помош на шминка да изгледа 20 години помладо, а резултaтите ја оставиле без здив (ФОТО+ВИДЕО)

Кога станува збор за убавината, таа секогаш е прва во очите на набљудувачот, а шминката може само да ја нагласи.

Стефани Ланг, австралиската бјути блогерка, ја научи својата мајка да се шминка и така да ја истакне својата убавина, а многу нешта од неа можеме да научиме и ние.

Нејзината мајка има 60 години, но погледнете како по советите за начинот на шминкање од страна на Стефани, годините некако чудесно исчезнуваат.

View this post on Instagram

I hope I look half as good as my babe of a mum in my 60s! This is one of the videos that I am the MOST proud of. Me and my mum filmed a tutorial where I teach her to do her OWN makeup as good as professional makeup artist! Can you believe she did this makeup almost on her own? The tutorial is packed full of tips that anyone of ANY age can use – but if you have a mum or aunty or grandma who you want to help feel absolutely BEAUTIFUL then this tutorial is for you! Or if you're a babe of a mature woman and you want to pick up a few mature makeup tips then this is the video for you too! Video will be live in 2 hours! 🕺❤️🔥 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #LANGEFAM #MatureMakeup #CrueltyFree #CrueltyFreeMakeup #FentyBeauty #SigmaBeauty #CharlotteTilbury #PerriconeMD #Aussie #MyMumma #MyLove

A post shared by Stephanie Lange (@_stephanielange_) on

Ова е профилот на Стефани, следете ја, уживајте и практикувајте ги нејзините веќе докажани совети.

Слични објави

ГО ЗАМЕНИ БРЕДЛИ СО ДЕВОЈКА? Ирина Шајк во друштво на атрактивна манекенка (ФОТО)

Igor

ДРАМАТА ПРОДОЛЖУВА: Јелена Карлеуша итно заминала кај психијатар…

Igor

Видео хороскоп за 16.05.2019, четврток

Igor

Со месеци се тврди дека таа е новата девојка на Бред Пит, а актерката сега конечно раскажа за нивниот однос

Еспресо

Марија Шерифовиќ си оди од „Ѕвездите на Гранд“

Слободен печат

Прва песна на Марија Денкин: Слушнете ја „Дали вреди“

Еспресо

Остави Коментар

четири × 5 =

Слични објави

Петар Грашо во среда пред скопската публика!

Васко Спасоски

Ќерката на Велија Рамковски, Лејла е инструктор по јога и изгледа неверојатно секси (ФОТО)

Igor

ЖЕШКАТА КАРЛЕУША БЕЗ ГРАДНИК ВО ЛИФТ: Видео кое сите го гледаат по два пати!

Igor

Застрелан раперот Брис, починал на лице место

Еспресо

Карлеуша како секси Црвенкапа, сите коментираат дека се „преполовила“ (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Видео хороскоп за 30.05.2019, четврток

Igor