Хороскопски знаци со најголем талент за лажење

Некогаш, лагата е единствениот начин да се избегне расправија, иако помеѓу луѓето и понатаму владее ставот дека подобро е да се каже безусловната вистина.

Без оглед на тоа дали сте поборници на повременото лажење, или, пак, се залагате само и исклучиво за вистината, не е лошо да знаете кои се хороскопските знаци кои имаат најголем талент за лажење.

Близнаци

Во мноштво ситуации, нивната неискреност и не е намерна. Но, сеедно доаѓа до неа, бидејќи често се премислуваат. Тешко им е да се држат до она што го рекле, па многупати „излегуваат“ лажливци, дури и тогаш кога тоа никако не им била намерата.

Рак

Припадниците на овој знак се многу креативни, што им овозможува брзо смислување лаги на лице место. А, Раковите најчесто лажат кога се обидуваат да се извлечат од неволја.

Вага

Кога лажат, лажат за да ја сочуваат хармонијата кон која толку тежнеат. Се разбира, понекогаш позади нивните лаги се кријат и зли намери, ама најчесто само се трудат на сите да им биде убаво.

Риби

Пријателски настроени и полни со сочувство, тие понекогаш ќе играат на картата на „маченици“. Рибите се инаку многу искрен хороскопски знак, поради што е уште потешко да препознаете дали лажат или не.

Слични објави

НЕВЕРОЈАТНИ ТРАНСФОРМАЦИИ: Славни личности кои направија драстична разлика во килограмите (ВИДЕО)

Еспресо

Конечно добри вести од Австралија: Расел Кроу го покажа имотот пред пожарите и по дождот (ФОТО)

Еспресо

Јелена Карлеуша им покажа среден прст на новинарите: Пејачката денес беше на суд поради ова… (ФОТО)

Igor

Принцот Луи полни две години: Фотографиите што ги објавија Кејт и Вилијам се симбол на надеж во борбата против коронавирусот

Еспресо

Кардашијан сподели фотографии со кои покажа дека со нејзиниот брак се е во ред (ФОТО)

Анита Митровска

Хороскоп за вторник 10 декември, Биковите претерано ќе тактизираат, Водолиите ќе бидат повредени бидејќи никој нема да им обрнува внимание

Слободен печат

Остави Коментар

9 − 3 =

Слични објави

Емили Ратајковски објави досега невидена фотографија и упати јасна порака (ФОТО)

Васко Спасоски

Анкетите покажаа: Ова се највозбудливите места за секс на отворено

Igor

Дневен хороскоп за 27 март 2020

Еспресо

Мис Бум-Бум гола и со само една машничка на себе ви ги честита празниците (ФОТО)

Еспресо

Само Моника Белучи може да облече црно чипкасто боди, а да не изгледа евтино (ФОТО)

Igor

Познатата дизајнерка Ива Спасовска „пука“ од сексапил во тесен фустан кој оцртува сè! (ФОТО)

Еспресо