ХОРОСКОПОТ ОТКРИВА: Каков прв впечаток остава секој знак?

Велат дека се потребни три секунди за да се остави фамозниот прв впечаток. А, што велат астролозите за тоа?

Прочитајте како вие оставате прв впечаток според хороскопскиот знак или проверете го тоа за своите блиски:

ОВЕН

Добар, сака да помогне, самоуверен е, сака да наредува, но барем ја завршува работата.

БИК

Сладок, мил, тивок, но и тврдоглав и незапирлив кога зборува за проблемите.

БЛИЗНАЦИ

Духовити, гласни, понекогаш здодевни, со уникатна смисла за хумор.

РАК

Симпатични, емотивни, среќни, имаат смисла за хумор и сакаат да се шегуваат со другите, но не поднесуваат на своја сметка.

ЛАВ

Срдечни, допадливи, дарежливи, не сакаат контакт очи во очи, сакаат прегратки, но не со секого.

ДЕВИЦА

Срамежливи, грижливи, талентирани, симпатични и мечтатели.

ВАГА

Прекрасни личности, забавни, друштвени, интелигентни но и невнимателни.

СКОРПИЈА

Неодлучни, дрски, а во исто време и многу слатки и често нервозни без причина.

СТРЕЛЕЦ

Чудни, оптимистични, секси, музикални и хумористични.

ЈАРЕЦ

Пасивни, допадливи, неодоливи и бурни кога се лути.

ВОДОЛИЈА

Паметни, откачени и тврдоглави, личности кои умеат да ве сакаат без разлика какви и да сте.

РИБИ

Чудни, срамежливи, уметнички талентирани, сакаат кога се посветуваат на креативни проекти.

БОНУС ВИДЕО:

Слични објави

Поранешниот „швалер“ на Карлеуша ја „улови“ најубавата српска блогерка (ФОТО)

Igor

Конечно ѝ се насмевна среќата и на Никол Шерзингер! (ФОТО)

Слободен Печат

Каролина Гочева блесна на јубилејната насловна страница на „ПОРТРЕТ Магазин“

Igor

Повторно заедно: Аца Лукас и Соња Вуксановиќ заедно во Рим! (ФОТО)

Васко Спасоски

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Се сеќавате на Франц од Нокаут? Еве како со ДВЕ УБАВИЦИ ужива на Хаваи! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

2 × 2 =

Слични објави

Поранешната сопруга на Џони Деп ужива со новата девојка, додека актерот се соочува со вистински пекол поради неа (ФОТО)

Еспресо

Ова е човекот кој ја силуваше Деми Мур: По злосторството ја прашал: „Какво е чуството кога мајка ти ќе те продаде за 500 долари?“ (ФОТО)

Igor

Драстичен „рез“ на Моника Белучи: Кратка фризура за која само малку жени се одлучуваат (ФОТО)

Igor

Актерот Милош Биковиќ има беровско потекло! (ФОТО)

Васко Спасоски

Наталија го лекува Нејмар по повредата! Атрактивната Хрватка му го „украде“ паметот на фудбалерот! (ФОТО)

Igor

КАРЛЕУША ДИВЕЕШЕ НИЗ БЕЛГРАД: Прво седна во БЕСНАТА кола, а потоа направи нешто за што се ОДИ ВО ЗАТВОР! (ВИДЕО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian