Гучи има нова мејкап линија и кампања: СОВРШЕНСТВОТО Е ДОСАДНО!

Совршенството е досадно, сигурно би кажала Бети Дејвид, и оваа реченица најдобро би можела да ја опише новата кампања на Гучи за кармини.

Креативниот директор, италијанскиот дизајнер Алесандро Мишел лансираше нова линија од Гучи мејкап, која ја следи интересна кампања во која внесоа многу слобода.

Во неа не се ангажирани убавици без мана, туку кармините се рекламираат на усни на девојки кои немаат совршени усни, ниту пак совршени заби.

„Идејата на кампањата е прикажување на реалноста со хуманизиран поглед, иако е наизглед чудна. Но чудното е човечко, па со самото тоа и убаво“, велат од Гучи.

Слични објави

И Калиопи почна да изненадува: Пејачката објави фотка со деколте до папок (ФОТО)

Васко Спасоски

Повторно ја прекрши забраната: Северина ќе плати отштета од 2.500 евра.

Слободен Печат

„Ме кријат ПОЛОВИНА ВЕК за да избегнат СКАНДАЛ“ – Овој човек тврди дека е ВОНБРАЧНО ДЕТЕ на принцот Чарлс и Камила Паркер (ФОТО)

Еспресо

Секоја кинематографија би била горда на нив: Ова се најубавите германски актерки! (ФОТО)

Еспресо

На 12 април ќе се случи „We Will Rock You“: Христијан Мицкоски во Еден на Еден (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Двојка во тон: Александра Заева со своето момче во елегантна зелена комбинација (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

три × четири =

Слични објави

Почина легендарниот блуз и кантри пејач Кени Роџерс (ВИДЕО)

Еспресо

Прва заедничка фотографија од Тајланд: Анастасија и Ѓорѓе уживаат на базен, а нејзиниот израз на лицето многу кажува! (ФОТО)

Васко Спасоски

Џаред ГИ СОГОЛЕ Хрватите: Од цената на билетите ЌЕ ВИ СЕ СВРТИ, а еве што тоа вклучува

Igor

Погледнете кој српски актер беше во публика на концертот на Калиопи во Белград (ВИДЕО)

Igor

Како реагирате ПОКРАЈ САКАНАТА ЛИЧНОСТ според хороскопскиот знак

Igor

Тренингот ѝ се исплати: Џенифер Лопез ја одржува формата на необичен велосипед од 3.300 евра

Еспресо