Грчка тиропита: Брза пита со сирење која сите ја сакаат

Состојки:
5 јајца
200 гр брашно
500 гр фета сирење
200 гр кашкавал
180 гр кисела павлака
1 дл масло
1 лажичка прашак за пециво

Подготовка:
Изматете ги јајцата, додајте го сирењето, павлаката, маслото, брашното, прашакот за пециво и добро промешајте.

Во подмачкана тепсија ставете ја смесата и одозгора изрендајте кашкавал.

Печете на 180 степени околу 45 минути.

Слични објави

Јелена Јованова – Тресеше како да нема крај и како да ќе нема утре!

Еспресо

Овошна торта без печење! Под итно да ја подготвите за вашите најблиски! (ФОТО)

Igor

Луна Џогани откри за лошата здраствена состојба: „Вистина е…“ (ФОТО)

Igor

Mексиканско бурито

Еспресо

Рон Џереми обвинет за силување на три жени – Му се заканува казна затвор од 90 години

Еспресо

СРБИЈА ВО ШОК: Која е главната проститутка на српската естрада?

Igor

Остави Коментар

3 × 4 =

Слични објави

Цел е со отоци и трпи болки: Популарниот Саша Ковачевиќ завршил во болница!

Васко Спасоски

Новите фотографии на Јелена и Новак Ѓоковиќ покажуваат во какви односи се и што прават кога никој не ги гледа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Тело од половина милион долари: Жената Барби објави голи фотки (ФОТО)

Igor

Не ни претпоставувале какво изненадување им подготвува: Меган Маркл се појави таму каде што НИКОЈ не очекуваше и упати МОЌНА порака

Еспресо

Ава Карабатиќ го објасни своето чудно однесување: 63% од луѓето кои се јавија на ескорт-огласот, се женети луѓе!

Васко Спасоски

Го изгустира, па го откачи! Супермоделот го остави 23 години помладиот дечко по само четири месеци (ВИДЕО)

Igor