Готово за 5 минути: Чоколадни коцки со ореви

СОСТОЈКИ:
250 гр шеќер
18 лажици вода
210 гр маргарин
150 гр мелени ореви
100 гр крупно сецкани ореви
250 гр мелени бисквити
100 гр чоколадо

ПОДГОТОВКА:
Шеќерот и водата ставете ги да провријат. Тргнете ги од ринглата и додајте го маргаринот убаво да се истопи. Ставете ги мелените ореви, потоа бисквитите и на крајот исечканите ореви и стопеното чоколадо. Сè добро помешајте да се соедини во компактна маса.
Ставете во калап и оставете во фрижидер да се стврдне.

Слични објави

Цеца одговорила на прозивките дека му ги мести мечевите на Вељко

Слободен Печат

Кејти Холмс на работ на банкрот: Ја продаде луксузната вила за да може да застане на нозе!

Еспресо

Ова го правам 50 пати на ден: Шварценегер објасни како се мијат раце и тоа со помош на еден асистент! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Јас сум пи*ко, Ана“! Аудиоснимка во која Ана Николиќ објаснува како му го уништила автомобилот на Раста (ВИДЕО)

Igor

Нивес Целзиус БЕЗ ГРАМ ШМИНКА, коментарите поделени (ФОТО)

Igor

СЕКОГАШ СО ПОГРЕШЕН: Дамите со овие 4 хороскопски знаци се магнет за лоши момци

Igor

Остави Коментар

шест − три =

Слични објави

ЈА УНИШТИ СВОЈАТА УБАВИНА: И пластичните хирурзи во шок поради Меган Фокс (ФОТО)

Igor

Били Ајлиш откри зошто повеќе не ги чита коментарите на социјалните мрежи

Еспресо

Ѕирнете во џунглата на Сузана Гавазова (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Брза и лесна капучино кекс торта (РЕЦЕПТ)

Igor

Шпагети од рерна со топчиња од месо – Неодолив вкус кој не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Igor

НАПРАВЕТЕ САМИ: Домашно антицелулитно масло (РЕЦЕПТ)

Igor