Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, но и препорачливо!

Ставовите кон порнографијата се менуваат секојдневно. Денес постои сосема нова низа филмови кои се фокусираат на женското задоволство, што досега беше редок исклучок, но полека станува правило. Исто така постојат и филмови кои се прилагодени за паровите.

Клиничкиот сексолог, Кет Ван Кирк, тврди дека гледањето филмови за возрасни заедно со вашиот партнер може да биде многу добро за врската. Тие можат многу да ја подобрат вашата сексуална комуникација, како и добро да ви го зачинат сексуалниот живот. Па, доколку ве убедивме да се обидете, прво погледнете ги следниве совети од експертите со чија помош многу полесно ќе се впуштите во оваа авантура.

1. Најпрво разговарајте со вашиот партнер за видовите порно филмови кои и двајцата би сакале да ги гледате. Запомнете дека нивната улога е да го подобри вашиот сексуален живот, а не да замени еден од вас.

2. Кога ќе одберете филм, фрлете се веднаш на гледање. Додека тој трае, вие слободно откријте му/ѝ ги вашите желби и граници врз основа на она кое сте го виделе. Филмовите за возрасни можат да бидат добар извор инспирација ако сакате малку да ја зачините вашата врска, а не знаете како.

3. Ако во кој било момент вие или вашиот партнер почнете да се чувствувате непријатно, престанете со гледање. И двете страни мора да бидат согласни и желни да го истражуваат овој свет заедно.

4. Немојте да гледате порно филмови само за да му угодите на вашиот партнер. Тоа може да доведе до негативно влијание врз врската бидејќи правите нешто што не сакате и поради кое не се чувствувате добро.

Слични објави

Брена и оваа година покажа топ линија во бикини: Пејачката со јахтата плови околу Европа! (ФОТО)

Васко Спасоски

МОЌНО И ВПЕЧАТЛИВО: Тамара со неверојатен настап на Евросонг (ВИДЕО)

Igor

Кога тато изгледа подобро од синовите: Дејвид Бекам го покажа своето заносно тело (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Ќерката на Ким Бесинџер и Алек Болдвин нападната и ограбена: Ова се тешки времиња и треба да се чуваме едни со други (ФОТО)

Еспресо

Рита Ора сакаше да го покаже зајдисонцето, но сите гледаа што ѝ пишува на маичката! (ФОТО)

Васко Спасоски

КРИЈАТ ЕМОЦИИ И МЕНУВААТ РАСПОЛОЖЕНИЕ: Овие хороскопски знаци најтешко ќе ги разберете

Igor

Остави Коментар

оне × 5 =

Слични објави

Таа нема срам: Луна Џогани со градите на мегдан! (ФОТО)

Васко Спасоски

КОМИЧАРКАТА БРУТАЛНА: Еден ден по породување изгледате како мене, не како Меган

Igor

Синот на Есма: Таканаречените Реџепови украдоа маса и фотеља вредни 7000 евра (ФОТО)

Еспресо

Балашевиќ се поднови со луксузна вила на Истра

Igor

Домашно топло чоколадо за уживање во дождливите денови (РЕЦЕПТ)

Igor

ИМА ЛИ „МАЛИ СИГНАЛИ“? Наташа Беквалац и Богдан Богдановиќ фатени заедно!?

Igor