Ги поседувате овие 2 карактеристики, честитки – Вие сте одлични во кревет!

Иако бројот на сексуални односи во текот на неделата зависи од самиот карактер на луѓето, едно неодамнешно испитување покажало дека луѓето со најбогат сексуален живот делат само две карактерни особини – добрина и несебичност.

Ако ги поседувате овие 2 карактеристики, ви честитаме – вие сте одлични во кревет!

Во истражувањето што било објавено во „The British Journal of Psychology“, учествувале 192 сингл жени и 105 сингл мажи. За потребите на студијата, тие требало да решат низа тестови со цел да се утврди поврзаноста помеѓу алтруизмот – однесувањето чија цел е да се помогне некому без корист или награда и успехот во љубовта, односно во врските и сексуалниот живот.

Истражувањето покажало дека добрите и несебични луѓе имаат најбогат сексуален живот, односно водат љубов почесто од другите луѓе и најмногу се задоволни од сексуалните односи. Кај машките испитаници тоа вклучувало и поголем број женски партнери за секс без обврски. Конечно науката потврдува нешто во што сите ние се сомневавме подолго време.

Дека добрината и несебичноста се посакувани особини кај припадниците на спротивниот пол ни докажува и историјата, односно времињата на општествата од ловци и собирачи, каде што мажите кои го делеле пленот со жените биле многу попосакувани мажи од останатите.

Слични објави

Ведрана Рудан: Диетата на Ѓоковиќ е ЕДНА ГОЛЕМА ЛАГА

Igor

„Јадица“ позата е новата жешка поза која паровите ги носи до “лудило“ и најмногу им ласка на мажите

Igor

Селма Хајек на плажа го покажа деколтето кое распаметува (ФОТО)

Еспресо

Врската или бракот ви се пред крај? 4 сигурни знаци дека нешто не е во ред!

Еспресо

Вака се сака своето момче: Погледнете какво изненадување му приреди Антониа на Иван (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Кејт Бекинсејл предизвика вистинска драма со бакнежот со нејзината колешка! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

дваесет + 3 =

Слични објави

Тапанарот на Аеросмит го тужи бендот: Ова не му се случило на никого во групата досега!

Еспресо

Најубавото деколте во „Ѕвездите на Гранд“ оваа сезона доаѓа од Скопје (ФОТО)

Igor

Каков блам: Нејзиниот дечко целосно ја посрамоти (ФОТО)

Igor

Ивица Дачиќ повторно се „фати“ за микрофонот и ја запеа „Пукни зоро“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Селма Хаек: Сакаше заедно да се тушираме па се закануваше дека ќе ме убие

Igor

ПЕЧАТ 2019: Да имаше награда за селфи-премиер, Зоран Заев ќе го освоеше првото место! (ФОТО)

Васко Спасоски