Фитнес модел чија фигура не можете лесно да ја заборавите (ФОТО)

Ана Шери е фитнес дива и модел кој не остава никого рамнодушен.

Шери е родена во 1986 година во Калифорнија, а во раната младост себеси се замислувала како успешна фудбалерка, додека денеска таа е доста позната во фитнес индустријата.

2009-та година претставуваше вистински пресврт во нејзиниот живот, кога таа одлучила да се занимава со манекентво и моделирање.

Ана Шери е амбасадор и заштитно лице на „Sherdz Supplements“, а се појавуваше и во многу фитнес магазини.

View this post on Instagram

Last few days to join my New Year New You @cheri_fit Challenge!! START DATE JANUARY 6th (“Before” photo submission deadline as well) This challenge delivers AMAZING RESULTS 🙌🏼 👉🏼👉🏼👉🏼 Swipe to see! . This challenge includes: . 🏋🏻‍♀️🏋🏽‍♂️6 Week Detailed Workout Program (At Home, in the GYM or Anywhere! All you need is a set of Dumbbells) . . 💪🏼 Program is based on Strength Training and High Intensity Interval Training (H.I.I.T.) . 🥑 Full Meal Menu/ includes Plant Based Options!! . . 🎥 Video Library . 💌 Email Support . ⏱ Each Workout is 30-45 minutes . 📲 All Ebooks are available for download and extremely easy to navigate and understand!! Worldwide PRIZES! 1st Place $1000 2nd Place $500 3rd Place $250 4th Place $250 EVERYONE WHO COMPLETES THE CHALLENGE GET A FREE TSHIRT!!!! Open to Men and Women! Join now at the link in my bio! Or visit CheriFit.com

A post shared by AnaCherí (@anacheri) on

Покрај тоа, фитнес моделот има повеќе од 12,4 милиони следбеници на Инстаграм и нето вредност од 3,57 милиони долари. 

Своите приходи најмногу ги добива од работата како фитнес модел, а исто така е сопственик и на теретана.

Слични објави

Греми на балкански начин: Вечерва во „Штарк“ арената се доделуваат наградите МАC 2020

Слободен печат

Вилијамс: Јапонците се хранат најздраво, а Италијанците најлошо

Igor

Модна ревија во Музејот на македонската борба: Брендови што ја одбележаа македонската модна сцена (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Хороскоп за 24 март 2020: Близнаците имаат мали и слатки тајни, Скорпиите да се вратат во реалноста

Еспресо

Продал 48 милиони маски за само четири месеци и станал милионер

Слободен печат

Во какво карантинско расположение е Викторија Лоба? Зависи од саатот!

Еспресо

Остави Коментар

5 + шест =

Слични објави

3 хороскопски знаци кои не можат да се помират кога работите не им се по ќеиф

Еспресо

Ники Минаж го објави провокативниот спот, а жешките сцени со згодното момче ги коментираат сите! (ВИДЕО)

Igor

Зошто храната што „крцка“ ни е повкусна?

Еспресо

Превкусна шарена салата со киноа

Igor

Петра Еклстон го роди четвртото дете: Берни доби прекрасна внука

Еспресо

На „очајната домаќинка“ ѝ се закануваат 20 години затвор

Igor