Еве зошто не треба да ги фрламе семките од лубеница

Сите ги фрламе семките од лубеница, а тие многу помагаат.

Намалуваат надуеност со влакната кои ги имаат во себе.

Содржат доста калиум и намалуваат отоци.

Ја подмладуваат кожата и делуваат на штетното Ув зрачење.

Го јакнат имунитетот, имаат и магнезиум и цинк.

Слични објави

По пресметката со сопругот: Излегоа фотографии од славниот актер во болница кои ги шокираа сите (ФОТО)

Igor

Викторија Бекам во кругот на најмилите го прослави 46-от роденден

Еспресо

Вест која ја шокираше јавноста: Пејачката со месеци на психијатрија против своја волја

Igor

Најдобриот пријател на принцезата Дијана бил еден од најголемите музичари на минатиот век!

Еспресо

Јадете велигденски јајца и ослабете 10 килограми

Igor

ИМ СЕ ВРАТИ НА ПОРОЦИТЕ: Ѕвездата од „Мелроуз плејс“ повторно во болница

Igor

Остави Коментар

15 − 8 =

Слични објави

Сопругот на Карди Би ја молел поранешната девојка да имаат секс додека раперката била бремена: „Те молам за последен пат…“ (ФОТО)

Еспресо

Рита Ора со накострешени гради во ресторан, па во диско! (ФОТО)

Васко Спасоски

Нивес Целзиус ги „полуде“ обожавателите со топлес фотографија од базен!

Еспресо

ПОБЕСНЕЛА и му поставила ултиматум: Анџелина не може да ја поднесе блискоста на Бред со сестрите Кардашијан

Igor

ЛЕПА БРЕНА и Боба Живоиновиќ ја продаваат луксузната вила!

Igor

Како што знаете, чекам дете…: Вељко Ражнатовиќ донел важна одлука во време на пандемија!

Васко Спасоски