Еве кога мажите немаат желба за водење љубов

Еве што се може да биде причина тој да не е расположен за акција…

 

  1. Пари

 

Парите не се секси тема, освен ако не сте добиле на лотарија и планирате половина износ да го поделите со него.

 

  1. Вести

 

Вестите и сексот исто така не одат заедно. Политичките и економските проблеми се одличен начин за додавање на стрес во вашиот живот, а не малку романтика и акција.

 

  1. Семејство

 

Било какви семејни теми не се примамливи од сексуална перспектива. Постои време и место за такви работи, а пред или после сексот дефинитивно не е тоа време, како ни муабетот за тоа каде оди вашиот однос.

 

  1. Ситничарење

 

Кога ќе дојде до секс, мажот сака жената 100 проценти да учествува во моментот заедно со него. Но, забележувањето на тоа како подот е валкан или на ноќното ормарче на кое има прашина, сигурно е начин да го „убиете“ моментот.

 

  1. Несигурни сте

 

Уште еднаш повторуваме – мажите не ги забележуваат неправилностите на вас во текот на сексот. Опуштете се и уживајте.

 

  1. Деца

 

Ако сте еден од паровите кои имаат деца, не ги споменувајте во вакви моменти, бидејќи тоа ќе заврши и пред да почне. Ги обожувате, знаеме, но таквите разговори не ве водат до секс.

 

  1. Драма

 

Се вели дека и после кавга „паѓа“ добар секс. Но, таа кавга не би требало да содржи солзи и драматизирање. Дали вие би посакале маж кој плаче пред сексот?

 

  1. Болест

 

Да се биде болен не е премногу возбудливо, па би било подобро да почекате додека се не се воведе во ред.

Слични објави

НАУКАТА ОТКРИВА: Зошто жените обожаваат уметници?

Igor

Кумот од Кипар, невестата во венчаницата на Цеца! Нови детали за свадбата на Вељко и Богдана (ФОТО)

Igor

Сопругата на Сашо Мијалков, Александра: Ме освои со неговиот шарм и харизма (ВИДЕО)

Igor

Лозано освои награда на MAC: Го најавија дека доаѓа од Северна Македонија, но веднаш ги поправи!

Еспресо

Неколку работи за кои не треба да зборувате со партнерот по сексот

Еспресо

Тамара Тодевска ја „дувна“ сцената во Тирана со нејзината најнова песна (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

20 − 5 =

Слични објави

ИЗГЛЕДАШ ПОМЛАДО ОД НЕА: Ким доби брутални коментари на фотографија од Норт

Igor

Ги излуди фановите со огромните гради – Сораја објави ново провокативно видео

Еспресо

Кралицата Елизабета држи дури шест Гинисови рекорди

Еспресо

Актерката на која операциите и ја уништија кариерата: Мег Рајан наполни 58 години (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп 06.10.2019, недела

Igor

Милан Поповиќ и судијката која му го додели детето, биле во ист хотел на скијање!

Васко Спасоски