Едноставен трик за подобар изглед на трепките

Мејк-ап артистката Пати Дуброф, која во својата кариера соработувала со бројни познати дами како Шарлиз Терон, Наоми Вотс, Џесика Биел, Дакота Фенинг, открила трик со маскара кој го користи кога ги шминка холивудските ѕвезди.

Дубров за дополнително истакнување на очите покрај користење на вообичаената црна маскара препорачува и користење на кафена маскара.

Нејзиниот совет е на горните трепки да ставите црна маскара, додека кафената е резервирана за нагласување на долните трепки.

„Овој трик дополнително ќе ви овозможи да ги истакнете вашите очи“, тврди пати Дуброф.

Слични објави

Меган Mаркл на „Мет гала“ ќе оди без Хари, во придружба на друг маж

Еспресо

Мадона го зголеми задникот – Сакала да изгледа како Ким Кардашијан, па направила катастрофа (ФОТО)

Igor

Дара Бубамара изгледа малку лаже! Српската пејачка плаќа приватен авион од 15.000 евра за да стигне на настап што го наплатува 7.000 евра?

Васко Спасоски

Скопската барбика Калтрина позира во долна облека против коронавирус! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мис Бум-Бум гола и со само една машничка на себе ви ги честита празниците (ФОТО)

Еспресо

Вниманието на присутните беше вперено само во неа: Џорџина блескаше на еден од најважните настани на Роналдо (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

2 × пет =

Слични објави

Роман Абрамовиќ и ова лето не ја заобиколи Хрватска: Со луксузната јахта стигна во Дубровник

Еспресо

PHARD и ZU+ELEMENTS во Скопје

Igor

Ќерката на раперот Ерик Б загина во фатална сообраќајна несреќа

Еспресо

Едноставен лек за проширени вени

Igor

Повеќе од 1.300 жалби за настапот на Шакира и Џеј Ло на Супербол: „Ова е порнографски и срамно!“ (ВИДЕО)

Еспресо

Џенифер Лопез прошета во секси чизми преку колена, а кога ќе ја видите сликата ќе ви стане јасно зошто сите погледи се вперени кон неа (ФОТО)

Еспресо