Едно време сакаше да биде пејачка: Вака изгледа едната ќерка на Жељко Самарџиќ (ФОТО/ВИДЕО)

Пејачот Жељко Самарџиќ важи за семеен човек, кој е многу горд на своите три деца кои ги има со сопругата Маја.

Сања и Даниела не сакаат да бидат изложени во јавноста, додека Миња беше дел од јавниот живот до пред неколку години.

Миња Самарџиќ, талентот за пеење го наследила од нејзиниот славен татко, па во 2010 година ја сними првата песна „Алкатраз“.

После тоа, таа продолжи да снима песни, а во 2015 година го издаде цел албум за „Сити рекордс“.

Сепак, таа се повлече од медиумите набргу потоа, но не крена раце од пеењето. Таа сè уште се занимава со музика, настапува во клубови и на разни музички настани, но не се појавува во медиумите.

Миња, освен својот музички талент, се издвојува и со нејзиниот специфичен имиџ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Minja Samardzic (@minjamcfly) on

Слични објави

ЛУБЕНИЦА НА СКАРА: Лесно се подготвува и е повкусна од обичната

Igor

Го прослави 53-ОТ РОДЕНДЕН во бикини: Актерката не се предава на времето (ФОТО)

Igor

Видео хороскоп 03.10.2019, четврток

Igor

Розга откри какви мажи сака: Оваа категорија на мажи ми е омилена!

Igor

Џенифер Лопез прошета накит вреден 9 милиони долари (ФОТО)

Еспресо

Телохранителот на Тупак се врати од мртвите и даде докази дека раперот е жив! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

осум + 20 =

Слични објави

Кајли Џенер ги почасти следбениците со секси фотка во чест на заминување на 2019 (ФОТО)

Еспресо

СЛАВНИОТ РОКЕР ВО БОЛНИЦА: Се обидел да се самоубие?

Igor

Славната пејачка Селин Дион се прости од својата мајка со емотивна порака (ВИДЕО)

Еспресо

Поглед од 30-ти спрат и ЕНТЕРИЕР ОД СОНИШТАТА: Прекрасната актерка после свадбата го продава станот за кој цел Њујорк мечтае! (ФОТО)

Igor

Страствениот бакнеж потврди дека се во врска (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Се сеќавате на оваа буцкаста пејачка од македонската естрада? Таа ослабе и денес е „риба“ и пол (ФОТО)

Igor