Доаѓаат топли денови, употребете го овој трик за шминкање за да изгледате свежо цел ден

Доаѓаат топли месеци, а тоа значи и дека треба да ги промениме навиките за шминкање кои ги применувавме во текот на зимата и раната пролет.

За почеток, заборавете на слоевитото шминкање и почнете да користите производи кои се лесни и кои не ги затнуваат порите.

При високи температури, негувајте сосема природен изглед со мала количина шминка.

Нанесувајте само руменило во розова нијанса на образите, а изгледот дополнете го само со маскара и сјај на усните.

Редовно чистете го лицето со нежен гел. Користете немаслена подлога, а задолжително нанесувајте крема за лице со заштитен фактор најмалку СПФ 15.

Слични објави

Совршенство од вкусови во 5 чекори: Торта од бела чоколада и јагоди без печење! (РЕЦЕПТ)

Igor

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 23.10.2019: Вагите го губат балансот, а кај Близнаците владее хармонија

Igor

Сузан Сарандон покажа како изгледа по повредата на лицето

Igor

Сопругата на Коби Брајант со тажна порака: Јас сум толку многу лута! (ФОТО)

Васко Спасоски

Памела Андерсон демантираше дека поранешниот сопруг ѝ ги платил долговите, но откри колку навистина ѝ дал!

Васко Спасоски

Остави Коментар

16 − оне =

Слични објави

Грците со пофални зборови за Тамара

Igor

ЛЕПА БРЕНА откри што е заслужно за нејзиното витко тело (ФОТО)

Igor

Лежерно, но интересно издание на Меланија Трамп: Првата дама во чевли кои секој може да си ги дозволи

Igor

Карлеуша за свадбата на Вељко: Борат пука, а казахстанските пејачки „мешаат“ (ФОТО)

Igor

Џастин Бибер рипна од кутијата и го преплаши Дејвид Бекам во емисија во живо! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Српската новинарка откри зошто мачката ја нарекла по Цеца Ражнатовиќ

Еспресо