Диво и заводливо: Бијонсе го запали Инстаграм со своето последно издание (ФОТО)

Пејачката Бијонсе уште еднаш докажа дека е кралица на егзотичните и несекојдневни модни избори.

Нејзиниот последен избор, кој го стави на себе за излегувањето со мајка и и пријателките, се состоеше од корсет-фустан со животински принт кој и оваа година модно доминираше.

Освен фустанот кој ги истакна сите нејзини облини, Бијонсе носеше и ракавици со истиот принт, висечки зелени обетки и лакирани чевли со ременче на згобовите.

Во фокусот беше и нејзината фризура, долги плетенки кои и прилегаа одлично и не толку нагласен мејкап.

Слични објави

Порасна малото девојче: Антониа Гиговска со храбар и модерен стајлинг (ФОТО)

Igor

БЕЗ ФОТОШОП И ИНСТАГРАМ ЕФЕКТИ: Како навистина изгледа Јелена Карлеуша? (ФОТО)

Igor

Поранешната тинејџерска ѕвезда го запознала својот вереник на рехабилитација! (ФОТО)

Еспресо

Сами направете си гел за туширање

Igor

Санса од „Игра на тронови“ за првпат јавно зборува за своето нарушување

Igor

ШАРЛИЗ ТЕРОН: Холивуд ти удира шлаканица кога почнуваш да старееш

Igor

Остави Коментар

Шестнаесет + 20 =

Слични објави

КЕЛТСКИ ХОРОСКОП: Откријте кое животно сте и што тоа кажува за вас?

Igor

Деми Роуз стана каубојка во пустината (ФОТО)

Igor

Грета Тунберг ја нападнаа поради фотографија со контроверзен рапер: „Како се осмелуваш“? (ФОТО)

Васко Спасоски

Зебра колач готов за 30 минути

Igor

Ручек за половина час: Пилешко со тиквички во крем сос

Igor

Едно време сакаше да биде пејачка: Вака изгледа едната ќерка на Жељко Самарџиќ (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски