Џеј Ло открива правила што мора да ги следи секоја вистинска дама

Џенифер Лопез и во петтата деценија од својот живот изгледа феноменално, а според некои и подобро отколку во своите помлади години.

Таа за магазинот „Ин стајл“ ги открила трите правила што отсекогаш ги следи и ги препорачува на секоја вистинска дама:

Воздржување од кофеин

Иако нема ништо против кафето, а понекогаш и самата го пие, сепак не ја надоместува енергијата со него. Наместо тоа, се храни здраво, вежба пилатес и вози велосипед.

Никогаш не пие алкохол

Алкохолот лошо влијае врз кожата и предизвикува предвреме да изгледа старо и ненегувано. Затоа, Џенифер Лопез одамна се откажала од консумирање на што и да е алкохолно.

Доволно спиење

Џеј Ло никогаш не го потценува сонот и секогаш се грижи да е добро наспана и не прави компромиси во однос на тоа.

Слични објави

Масажа со лажица за лице без брчки

Igor

Албанската пејачка се соблече целосно гола за да го привлече вниманието на луѓето и да им упати важна порака (ФОТО)

Еспресо

По кратко боледување почина актерот Бен Крос на 72-годишна возраст

Еспресо

ЈА ОБОЖАВАВМЕ ФИБИ, но актерката поради тоа добила сериозно здравствено нарушување

Igor

Снаата на Цеца организира моминска вечер: Ќе се изненадите кога ќе дознаете кој и прави друштво!

Igor

Дали Кајли Џенер повторно крие дека е бремена? (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

2 × два =

Слични објави

ФАТЕНИ! Бред Пит се почесто во јавноста се појавуваа со оваа актерка! Таа ниту малку не е слична на Анџелина Џоли (ФОТО)

Igor

Кратко, но слатко: Вака принцот Хари и го честиташе 38 роденден на Меган (ФОТО)

Igor

Кеба направи шоу во „ТЛЗП“, а Северина му кажа неколку зборови и се расплака (ВИДЕО)

Igor

Тамара ненајавена во ревијалниот дел на „Макфест“

Igor

НАУКАТА ОТКРИВА: Зошто жените обожаваат уметници?

Igor

Албанската актерка Арјола Демири со еротска изведба на сцена: Мажите се возбудија

Igor