Девојка со несекојдневна убавина го освојува модниот свет! (ФОТО)

Кунаниа, девојката со потекло од Тибет, со својата убавина ги освојува модните писти, а сега престојува во Англија каде што е ангажирана како модел.

View this post on Instagram

🤍🤍

A post shared by ñññ modern (@_don.na__) on

Со својата несекојдневна убавина ги воодушени корисниците на друштвените мрежи.

Благодарение на необичната убавина ги освојува модните писти, а нејзиното лице ќе ве остави без здив.

Луѓето најмногу гледаат во нејзината совршена брада, полни усни, коси очи како и големиот број на бенки, а особено внимание привлекува нејзиниот нос.

Поради нејзината необична убавина многумина не веруваат дека таа е во потполност природна, иако сите досегашни податоци за неа велат дека немала никакви естетски зафати.

Инаку, оваа убавица е висока само 164 сантиметри, што не ги спречило модните скаути кои ја заприметиле да ѝ пријдат и да ја ангажираат во светот на модата.

На Инстаграм каде објавува многу фотографии, ја следат околу 300.000 луѓе кои се воодушевени од нејзината убавина. За Кунаниа имаат само пофални зборови, а често коментираат дека изгледа како да не е од оваа планета.

Слични објави

Босанската Парис Хилтон од врел базен скокна во снег – погледнете ја нејзината реакција (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ѕирнете таму каде што не би смееле: Што прават стјуардесите кога никој не ги гледа

Еспресо

Неговата СТРАШНА СУДБИНА малкумина ја знаат: КИЈАНУ РИВС ја чува болната сестра, му почина девојката, а сите пари им ги дава на НИВ! (ФОТО)

Igor

Актерката Нина Деан е бремена: Пресреќна сум, никогаш не ми било вака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Јелена Ѓоковиќ ги засени сите жени на Санремо и покажа зошто светот и се восхитува (ФОТО)

Еспресо

„The Pussycat Dolls“ повторно на удар: Гледачите се жалеле поради настапот на Никол и останатите девојки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

четири + 2 =

Слични објави

ЖИВА БАРБИКА: Толку е убава, што луѓе се прашуваат дали е реална (ФОТО)

Igor

Виктор Живојиновиќ реши да се смири: Ќе се жени помладиот син на Лепа Брена!

Еспресо

Ќерката на Елвис Присли прозборе за врската со Мајкл Џексон, во која влегла за да го спаси! (ФОТО)

Васко Спасоски

Меколи Калкин доби голема улога, еве каде ќе го гледаме (ВИДЕО)

Еспресо

Младата актерка воодушеви со невообичаената модна комбинација! (ФОТО)

Еспресо

Коронавирусот убива само во мал број случаи! Главен симптом е сувата кашлица, а еве што друго му прави вирусот на организмот

Еспресо