Детскиот хор од Чикаго со емотивно видео му посакаа среќа на Васил на Евровизија!

Детскиот хор од Чикаго, каде што Васил партиципирал од 1999-та до 2003-та година го изненади нашиот евровизиски претставник со прекрасно видео пеејќи ја песната „Татковина“, која специјално била аранжирана за него во 2003-тата година, кога Васил бил депортиран од Соединитите Американски Држави заедно со неговото семејство, понизен момент и голема лекција којашто никогаш нема да ја заборави, како што го опишува Васил овој момент од неговиот живот.

– Да се биде дел од Детскиот хор од Чикако за мене беше едно од најзначајните животни искуства, каде добив шанса да соработувам, пеам и учам од најдобрите, но и да ги стекнам најзначајните животни вредности, дисциплина, морал, извонредност во перформансите, но и да размислувам за очекувањата, целите и секогаш да настапувам со отворено срце“ – изјави Васил.

CCC (hicago hildren’s hoir) ✨✨•#family #openup #tatkovina •Chicago children’s choir is one of the most important experiences of my life. •It thought me about values, morals, excellence, discipline, expectations, and goals. I got the chance to collaborate, sing, create, and learn with the best of the best. Above all I realised that with focus, determination, and an open heart … NOTHING can stop you. •Thank you for you. Thank you for being my family. Thank you for allowing me to be me and let my Macedonian traditions inspire the tapestry of diversity that you are and stand for. •Tatkovina was arranged for me when my family was deported from the States in 2003 … a humbling moment and lesson from the one above I shall never forget. I love you. •@chichildrenschoir @j.o.s.e.p.h.i.n.e.l.e.e

Publiée par Vasil Garvanliev sur Jeudi 30 janvier 2020

Инаку, според извлекувањето коешто се случи во вторникот во рамки на свечената церемонија
на примопредавањето меѓу минатогодишниот град -домаќин Тел Авив и актуелниот Ротердам,
Васил ќе настапи во првата половина на првото евровизиско полуфинале на 12-ти мај.

Конечниот редослед дополнително ќе биде одреден од страна на продуцентите на шоуто.
Повикот до заинтересираните композитори да ги достават своите сериозни и креативни
музички предлози до Македонската Телевизија трае уште два дена, по што ќе се пристапи кон
нивно разгледување и конечна одлука за избор на евровизиската песна за Васил.

Слични објави

Изгуби 50 килограми и стана вистинска убавица, албанска пејачка сподели тајна за совршено тело (ФОТО)

Igor

Се породи бившата тенисерка: Ана Курникова и Енрике Иглесијас по третпат станаа родители

Еспресо

Наоми Кемпбел сама и гола во подземна железница во Њујорк (ФОТО)

Еспресо

Сопругот на кралицата Елизабета го слави 99-от роденден: Филип е мојата сила и водилка! (ФОТО)

Еспресо

Неочекувано, но во нејзин стил: ВИКТОРИЈА БЕКАМ во цветно издание ја „донесе“ пролетта во Њујорк (ФОТО)

Igor

Бракот на Џорџ и Амал Клуни на стаклени нозе?

Еспресо

Остави Коментар

15 − 7 =

Слични објави

Доб­ро е да се знае: 5 со­ве­ти што тре­ба да ги има­те на ум ко­га ку­пу­ва­те до­мати

Igor

Кејт Бекинсејл по 19 години молчење изнесе детали од најстрашните 15 минути со холивудскиот предатор Харви Вајнстин! (ФОТО)

Еспресо

Џеј Ло покажа повеќе од што е потребно: „Можеби си престара за тоа“(ВИДЕО)

Igor

Летаат пари на сите страни: Жаре Бербер и неговите пријатели од бендот направија хаос во кафеана (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Пробајте да бидете сконцентрирани: Русинката со најголеми облини трча и … (ВИДЕО)

Igor

Ако никогаш не сте слушнале за режисерот кој победи на Оскарите, овие 5 филмови морате да ги погледнете! (ВИДЕО)

Еспресо