Денес би го славела 62-от роденден – Јелена на гробот кај мајка ѝ однесе џиновско срце со бел ангел (ФОТО)

Јелена Карлеуша со посетата на гробиштата го одбележа денот на раѓањето на својата почината мајка Дивна.

Пејачката Јелена Карлеуша (41) го одбележа 25-ти јануари, роденденот на починатата мајка, која денес би прославила 62 години.

Јелена на својата мајка на гробот и однесе џиновски букет цвеќе, во облик на срце, врз кој беше поставена фигура од бел ангел од порцелан.

инстаграм

Дивна почина на 3-ти март 2018 година, по долгогодишната борба со тешката болест, а минатата година роденденот го прослави во круг на најблиските во еден локален ресторан.

Дивна на прослата на 61. роденден позираше со својата пријателка Верица и сестрата Даниела, а објави и фотографии со внуките Атина и Ника Тошиќ, покрај роденденската розева торта.

– Кога моите бебиња ми пејат „Среќен роденден“, срцето ми трепери од среќа!!!, напиша тогаш Дивна.

Минатата година Дивна и Јелена пред роденденот, на почетокот на јануари, отпатуваа во Истанбул каде неколку дена уживаа заедно.

– Те сакам мамо, напиша тогаш пејачката покрај објавата.

Само 5 дена по роденденот на Дивна, Карлеуша на својата мајка и ја посвети наградата која со колегата Аца Лукас за песната „Банкина“ ја доби на првиот MAC.

Слични објави

Како да го продолжите траењето на вашиот педикир

Igor

Убавата актерка беше во врска со 16 години постариот колега, а сега го има популарниот Бали бег

Еспресо

Српската пејачка Сека брои ситно до породувањето, а погледнете какво специфично име смислила за бебето! (ФОТО)

Васко Спасоски

НАЈВКУСНА ЗИМНИЦА: Македонски пинџур во тегла (РЕЦЕПТ)

Igor

Хелен Мирен и на 74 години знае што е мода: Со овој стајлинг таа ги воодушеви и девојките (ФОТО)

Igor

Поранешниот сопруг на Анабела најде веднаш друга, погледнете со која ја замени пејачката (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

17 + 14 =

Слични објави

Ванеса Брајант со емотивна порака за ќерка си, една недела по смртта: Објавата собра повеќе од 4 милиони лајкови (ФОТО)

Еспресо

Проблеми за Џорџ Клуни: Славниот актер е дел од фирма која е обвинета за злоупотреба на детски труд

Еспресо

Вака го правеле и пред 50 години! Рецепт за кремаст и сочен сутлиаш!

Igor

ШАРЛИЗ ТЕРОН: Холивуд ти удира шлаканица кога почнуваш да старееш

Igor

Лејла Рамковска: Со јогата научив како да го насочам умот во моја полза (ФОТО)

Еспресо

Нина Бадриќ ѝ одговори на госпоѓата што ѝ понуди да вади компири на нејзината нива

Еспресо