Дали на мажите навистина им се допаѓа секси долната облека?

Многу девојки и жени се нашле во ситуација да облечат секси долна облека, која не секогаш е удобна и да не ја добијат саканата реакција од својот партнер.

Од некоја необјаснива причина, мажите не знаат како да изреагираат кога ќе ја видат својата партнерка во мрежести чорапи и стегнат корсет. Од друга страна, некои девојки ова го сфаќаат како навреда и неценење на нивниот труд.

Кога жената ќе облече таква долна облека, од една страна се чувствува храбро, самоуверено и секси, но од друга страна покажува дел од себе кој изгледа ранливо. Би можело да се каже дека не секој маж сака секси тантела и мрежи. Некои воопшто не го сакаат тоа, други пак, имаат лични фаворити кога се во прашање боите, моделите и материјалот.

Наједноставно би било кога девојката би се обидела „од околу“ да го праша партнерот што му се допаѓа, но тоа би го уништило изненадувањето. Затоа е добро да се почне со помалку екстремни модели, па да се следи реакцијата.

Само на тој начин жените нема да се доведат во ризик да се чувствуваат навредено и непосакувано доколку на партнерот не му се допадне изборот.

Слични објави

„МОРАМ ДА ОДАМ!“: Мајли Сајрус се збогуваше со девојката со разголена фотка на Инстаграм

Igor

МУ СЕ ПОСРЕЌИ: Му ја врати бурмата по пошта, а сега и тој добро се ожени

Igor

Вајнстин паднал во затворот, тврди дека има потрес на мозокот

Еспресо

Масажа со лажица за лице без брчки

Igor

Полнети шампињони

Igor

Дневен хороскоп за 27.10.2019: Близнаците ќе обноват контакт со пријател од минатото, а кај Скорпиите ќе преовладува романтиката

Igor

Остави Коментар

4 × 3 =

Слични објави

Дневен хороскоп за 26 март 2019, вторник

Igor

Не сакаше да се тргне од сопругот кој е болен од коронавирус, па сега стигнаа лошите вести!

Васко Спасоски

Мима Караџиќ: Не носам маска, ниту пак бев во изолација, излегувам секоја вечер и ќе продолжам да го правам тоа! (ФОТО)

Кортни Лав: 28 долги години без Кобејн – Се уште го гледам како стои на таа обала (ФОТО)

Еспресо

Обид за фалсификат: Два месеци затвор за актерката Лори Лохлин за поткуп

Еспресо

Исплива фотографија: Цеца Ражнатовиќ во НИВНА прегратка! Не би ја ПРЕПОЗНАЛЕ! (ФОТО)

Igor