Чуда се случуваат: Гавазова направи нешто на кое Велевска не остана рамнодушна! (ВИДЕО)

Нашите најпопуларни фолк-пејачки покажаа дека сакаат да шират љубов на естрадата!

Фолк-пејачките Елена Велевска и Сузана Гавазова до вчера важеа за можеби едни од најлутите ривалки на естрадата.

Тиквата помеѓу нив две пукна кога пред неколку години преку медиумите си упатија грст навредливи зборови, а нивната војна траеше со години…

Но, како велат, времето е лек за се, па така Велевска и Гавазова успеаа да ги надминат недоразбирањата кои ги имаа помеѓу себе.

Денеска можеби не се најдобри другарки, но сепак во неколку наврати пејачките покажаа почит една спрема друга.

Еден таков доказ е ѝ тоа што Сузана пред неколку дена на една наша телевизија испеа песна на Елена. Станува збор за песната „Говорот на телото“, која важи за една од најдобри во кариерата на Велевска.

Фото: Принтскрин

Во знак на благодарност, Елена јавно го сподели видеото на својот профил на Фејсбук со коментар дека ѝ честита на изведбата.

Погледнете  го настапот на Гавазова со песна на Велевска.

Слични објави

Опасна конкуренција на најубавите фустани: Оделото на Меланија Трамп е ПОЛН ПОГОДОК! (ФОТО)

Igor

Никогаш не се предаваат: Три најсилни жени меѓу хороскопските знаци

Слободен печат

Џек Николсон со години живеел во лага: Мислел дека мајка му е негова сестра, вистината ја дознал откако починала

Igor

Елена Ристеска е една од ретките која може да објави ваква фотографија (ФОТО)

Васко Спасоски

Видео хороскоп за 4 јуни 2019: Близнаците ќе ги привлече некоја помлада личност

Igor

Еве зошто Кејт Мидлтон толку често носи зелена боја: Не постои ситница на која не мисли!

Еспресо

Остави Коментар

4 × четири =

Слични објави

ШОК ВО ЕМИСИЈА ВО ЖИВО: Актер со страстен бакнеж изненади новинарка! (ВИДЕО)

Еспресо

БРЗА ВЕЧЕРА: Потпечени тестенини со сирење и компири (РЕЦЕПТ)

Еспресо

Хороскоп за 24 март 2020: Близнаците имаат мали и слатки тајни, Скорпиите да се вратат во реалноста

Еспресо

Хороскоп за 14 јуни, недела – Погледнете што ви носат ѕвездите за денешниот ден!

Еспресо

Бритни Спирс за прв пат во јавноста после скандалот со синот: Пејачката критикувана поради неуредниот изглед! (ФОТО)

Еспресо

Трагедија што ѝ го смени животот на чешката мисица: Едвај го преживеала разорното цунами, а сега има едногодишен син

Еспресо