Брзо и неодоливо вкусно: Колаче со кокос за кое не ви е потребно брашно и шеќер (ВИДЕО)

Доколку сте љубител на оние брзи рецепти за колачи кои бараат мал труд и време, ова е совршениот рецепт за вас.

Затоа денес ви претставуваме еден таков рецепт, а истиот не содржи брашно и шеќер, што е додатен бонус.

Потребни состојки:

• 395 грама кондензирано млеко

• 3 јајца

• ½ шолја кокосово млеко

• ½ шолја кравјо млеко

• 2 шолји кокосово брашно

Подготовка:

1. Загрејте ја рерната на 180 степени Целзиусови.

2. Во поголем сад, измешајте го кондензираното млеко, јајцата, кокосовото млеко и кравјото млеко. Додадете го кокосовото брашно, ставете во огноопторна тава и печете околу 25 минути.

3. Украсете по желба со бадеми, лешници, топено чоколадо, суво грозје и друго.

Погледнете го видеото…

5-Ingredient Baked Coconut Bars (Cocada de Forno)

This 5-Ingredient Baked Coconut Dessert is so easy to make! Thanks for sharing Tastemade Brasil!Save this recipe: https://taste.md/2il3uNW

Publiée par Tastemade sur Mercredi 11 janvier 2017

Слични објави

5 хороскопски знаци за кои декември ќе биде најдобриот месец оваа година

Igor

Секси Тина на маки поради малото бикини: Брановите ѝ ги „разбрануваа“ градите, па едвај ги задржи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Маска од авокадо која и го враќа животот на уништената коса

Igor

Момчето од „Терминатор 2“ уловено во бар – Неговиот изглед ги шокираше сите (ФОТО)

Еспресо

Манекенка од Полска ги тетовираше очите, а сега може да остане потполно слепа: Човекот кој ја тетовирал направил грешка (ФОТО)

Еспресо

Никол заблеска во латекс комбинезон – Фановите ја осудија дека била под нож (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

единаесет + четири =

Слични објави

Алесандра Амбросио објави секси фотографија со саканиот за Валентајн! (ФОТО)

Еспресо

ТИЕ НЕ ИЗНЕВЕРУВААТ: Ова се најверните хороскопски знаци

Igor

ЈА ИЗМЕШАА СО ХОЛИВУДСКА ДИВА: Оваа позната пејачка откри интересна случка од Прага

Igor

Дневен хороскоп за 15.11.2019: Јарците ќе ја изненадат саканата личност со романтична вечера, а Скорпиите ќе го преуредат домот

Igor

Се омажи ќерката на Зорица Брунцлик која никогаш не се појавува во јавност (ФОТО)

Igor

500 жени открија топ 3 секс пози кои ги доведуваат до оргазам

Igor