Брза пица во тавче

СОСТОЈКИ:
9 лажици брашно
4 лажици кисела павлака
2 јајца
малку сода бикарбона
половина лажица оцет
Кашкавал
Намирници по желба

ПОДГОТОВКА:
Помешајте ги киселата павлака, брашното и јајцата. Потопете ја содата во оцетот и додајте ја во тестото. Добро измешајте.
Ставете го тестото во тавче подмачкано со масло или путер.
Врз тестото ставете кашкавал и намирници по желба.
Покријте го тавчето и ставете го во рерна да се испече 15 до 20 минути.

Слични објави

По овој лик од серијата „Сексот и градот” сите лудувавме – Денес има 48 години и изгледа како милион долари! (ФОТО)

Еспресо

Ѓорѓе Давид позитивен на коронавирус: Очаен сум, ова е пекол!

Џулија Робертс е веќе две децении во брак, но почетокот бил ужасен!

Еспресо

Мала астро школа: Каде да ја најдам мојата среќа?

Igor

Се сеќавате на убавата Росалинда? Погледнете ја како позира во проѕирен фустан под кој нема ништо! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мила Кунис открива како изгледал нејзиниот прв бакнеж: Дали сум првиот човек што си го бакнала?

Еспресо

Остави Коментар

дванаесет + 12 =

Слични објави

Доста опуштено: Актерката Лидија Вукичевиќ се соблече гола во салон за убавина! (ФОТО)

Васко Спасоски

Северина со едноставно селфи ги возбуди фановите: „Нереално си убава!“ (ФОТО)

Igor

Овој градежник има сериозен проблем: „Никаде не можам да одам, сите мислат дека сум Бред Пит“ (ФОТО)

Igor

Бијонсе води со девет номинации на Греми наградите

Еспресо

Ќерката на Џенифер Лопез по стапките на родителите

Igor

Намирници кои траат многу подолго од рокот на траење кој го пишува на нив

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian