Брз, сочен и многу вкусен колач со гриз

Состојки:

3 јајца, 1 чаша шеќер, 2 чаши ореви, 1 чаша гриз, 1 прашок за печиво, 1/2 чаша масло, 3-4 рендани јаболки, 1/2 чаша млеко, 100 гр чоколада.

Подготовка:

Изматете ги јајцата со шеќерот, додадете го маслото и млекото, јаболките, гризот со прашокот за печиво, оревите и растопената чоколада.

Смесата префрлете ја во подмачкан и набрашнет плех и печете го колачот на 200 степени околу 30 минути, Печениот колач по желба можете да го наросите со шеќер во прав, мелени ореви, да ставите глазура од чоколадо или да изрендате малку млечна чоколада.

Пријатно!

Слични објави

ЏЕСИКА АЛБА ги отвори вратите од својот РАСКОШЕН ДОМ: Ѕирнете во ЛУКСУЗНАТА ВИЛА вредна 10 МИЛИОНИ долари! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Бредли Купер и Леди Гага повторно заедно!

Igor

Сара Полсон ѝ го честиташе 78-от роденден на својата партнерка: Ти си ми сè

Еспресо

Имаат милиони, но се плашат од магии: Мадона „се штити“ со црвен конец, а Стивен Тајлер со заб од ракун!

Милена Ризовска

Хипнотизиран: Саша Поповиќ се загледа во задникот на Јелена Карлеуша како да не видел!(ФОТО)

Igor

Пирс Броснан заблеска во елегантно одело, а неговата необична брада веднаш „им падна во очи“ на сите (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

16 + осум =

Слични објави

Едо Мајка заврши во болница: Докторите го задржале на испитувања

Igor

НИКАДЕ БЕЗ МАЧКИТЕ: Оскаровката има посебна врска со своите миленичиња

Igor

Дневен хороскоп 20.09.2019 петок

Igor

Парис Хилтон објави стари фотографии – Фановите дури сега не и веруваат дека не правела пластични операции

Еспресо

Во чии раце ќе заврши наследството на Кирк Дагас од 60 милиони долари?

Еспресо

Стојанче Ангелов ја лажел мајка му дека му е обезбедување на Бранко Црвенковски

Васко Спасоски