Брз и евтин ручек: Совршен пилешки ѓувеч за целото семејство

Потребни намирници:

– околу 300 гр мешавина за ѓувеч

– 500 гр пилешко бело месо

– 1 голема шолја ориз

Подготовка:

Белото месо исецкајте го на коцки. Ставете го да се динста на малку масло околу 15 минути на слаб оган. Потоа додадете му го зеленчукот за ѓувеч. Додека тоа се динста измијте го оризот. Потоа додадете го и оризот во месото и зеленчукот. Налејте со вода (3 шолји вода), зачинете по ваш вкус и ставете во подмачкан плех. Испечете го во рерна уште околу 30 минути. Ручекот е готов кога водата ќе испари и на врвот ќе се зафати убава румена коричка.

Пријатно!

Слични објави

Шерон Стоун: „Ме удри гром, одлетав преку целата кујна и удрив во фрижидерот – среќна сум што преживеав“

Еспресо

Здраво, Роберт Де Ниро сака да ви каже нешто! (ВИДЕО)

Еспресо

Модна битка помеѓу јатрвите: Меган и Кејт со својот избор покажаа колку се разликуваат! (ФОТО)

Еспресо

Леонардо на снимањето на „Once Upon A Time In Hollywood” имал сосема неочекувани барања

Igor

ЕЛАСТИЧНА КАКО ГУМА: Нивес Целзиус се истегнува во шума, а Петко се жали (ФОТО)

Igor

Глумицата Нина Деан доби син

Еспресо

Остави Коментар

петнаесет + 3 =

Слични објави

„Штом го погледнав…“ Дара Бубамара повторно снимила експлицитно видео! (ФОТО)

Васко Спасоски

Непрепознатлива! Адел се пофали со новиот изглед

Слободен печат

Разгорете ја повторно СТРАСТА помеѓу вас и партнерот со помош на овие 4 видови на ПРЕДИГРА

Igor

Цеца има нова „ѕверка“ од 140.000 евра во својот возен парк: Такви во Србија има само 3!

Еспресо

Интервју со Зоран Радомировиќ – Шваба: Сакам кога луѓето не знаат кој сум ни со што се занимавам

Еспресо

ВИЛИЈАМ НЕ ГО НАПРАВИ ТОА: Откако стана татко, Хари ѝ оддаде почест и на лејди Ди

Igor