БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: Ако ОВОЈ производ е со поминат рок, може да предизвика сериозни изгореници

Луѓето често се однесуваат неодговорно со козметичките производи и ги чуваат несоодветни, па така доаѓа до пребрзо сушење на маскарите, ветреење на парфемите или губење на пигментите во шминката.

Истото важи и за кремите и лосионите со заштитен фактор. Со текот на времето тие ја губат својата ефикасност, особено поради тоа што не ги чуваме соодветно. Често лосионот за сончање е изложен на топлина и на сонце, а тоа значително му го скратува рокот на траење што е наведен на пакувањето.

Пред повторно да ги употребите минатогодишните лосиони и креми, проверете дали треба да ги замените. Секоја промена во мирисот и структурата значи дека мора да купите нов производ.

Доколку нанесете од лосионот со поминат рок и се сончате, ризикувате да се здобиете со ужасни изгореници од сонцето, но и со дополнителни иритации поради неисправноста на производот.

НАПРАВЕТЕ САМИ: Домашно антицелулитно масло (РЕЦЕПТ)

Слични објави

Старлетата Амбер Роуз објави видео како го дои бебето (ВИДЕО)

Igor

Ирина Шајк покажа колку е „јака“: Дали убавата Русинка ја засени Џеј Ло во Милано?

Igor

Зошто го правиш тоа на твои години? СИНДИ КРАФОРД СЕ СОБЛЕЧЕ ГОЛА и стана мета на непријатни коментари (ФОТО)

Igor

Џеј Ло долго време не прошетала со волку длабоко деколте! Се спушта до папокот, а еден детал ги збуни сите! (ФОТО)

Еспресо

ВИДЕО: Емотивна песна со која Елтон Џон по 50-ти пат го освои светот

Васко Спасоски

Ќерката на Здравко Чолиќ на Инстаграм се фали со дизајнерска торбичка од 4500 евра (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

оне × четири =

Слични објави

Марија Шерифовиќ си оди од „Ѕвездите на Гранд“

Слободен печат

Џенифер Лопез: Сега можам сѐ да направам, се чувствувам моќно!

Милена Ризовска

Тело од половина милион долари: Жената Барби објави голи фотки (ФОТО)

Igor

Меган Маркл доби работа: Дизни ја ангажираше за новиот документарец! (ФОТО)

Еспресо

Брук Шилдс со беспрекорен стајлинг: Ако сакате да оставите добар впечаток, облечете се како неа

Igor

Не се грижи за стилската умереност: Eкстравагантната Летиција ги урива модните кралски правила (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian