БИ ГО ПРОБАЛЕ ЛИ? Направен првиот сладолед од спанаќ

Дури ни Попај морнарот не би помислил дека неговата омилена храна може некогаш да биде претворена во десерт како што е сладолед од спанаќ.

Во една слаткарница во Њујорк, по повод 90 години од првото емитување на Попај морнарот, е направен сладолед од спанаќ наменет токму за вегани и вегетаријанци.

Сладоледот е направен од спанаќ, млеко од индиски ореви, павлака од кокосово млеко, кокосово и маслиново масло, куркума, сол, какао путер и кафеав шеќер. Оние кои го пробале тврдат дека има совршен вкус.

Слаткарницата ќе го продава овој сладолед само до втори јуни, а поради состојките тој е доста поскап од другите сладоледи во нивната понуда.

Зелен шејк кој ќе ви го исчисти телото

Слични објави

„Полудена по тебе“: Уште една нова песна на младата Лара (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Горд татко! Јован Јованов ја покажа ќерката Малеа! (ФОТО)

Igor

Се врати атрактивната ТУНА: Во секси црно бикини пејачката позира покрај базен (ФОТО)

Igor

ПОДОБРО ПРЕМОЛЧЕТЕ: Овие нешта не ги кажувајте пред вашиот партнер

Igor

Победник на Евровизија се венча на Вис во Хрватска

Igor

Инстаграм-корисниците не можат да веруваат кој се наоѓа на сликава! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

четиринаесет − 2 =

Слични објави

Бутелски мангуп! Елиф Елмас ѝ подари долна облека, кадифено мече и букет цвеќе на непозната девојка? (ФОТО)

Igor

Ќе ви се заврти во глава: Откриен колкав е хонорарот на Луна во „Задруга“ (ВИДЕО)

Шарлиз Терон НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Малку жени би се осмелиле на ваква фризура (ФОТО)

Igor

Побегнала за да избегне камшикување и затвор: „Не жалам за ништо!“

Igor

ЕМИЛИ РАТАЈКОВСКИ ги возбуди своите фанови (ФОТО)

Igor

„Ник би сакал ова да биде славење“: Вдовицата на актерот Кордеро кој почина од корона со емотивна порака

Еспресо