Безглутенска бонжита со црно чоколадо

Состојки:
150 гр црно чоколадо
50 гр путер
70 гр шеќер
9 лажици мед
100 гр сусам (да се пропржи)
150 гр печени кикирики (мелени)
една рака експандиран ориз

Начин на подготовка:
Чоколадото, путерот и медот растопете ги. Додадете ги кикириките, а потоа сусамот и експандираниот ориз. Сето тоа добро измешајте го, ставете го во плех и оставете го да се олади во фрижидер.

Слични објави

НОВ ИМИЏ: Емина Јаховиќ непрепознатлива (ФОТО)

Igor

Горди сме на нашиот мал Пикасо – Ана Ивановиќ објави емотивна семејна слика од својот дом (ФОТО)

Еспресо

Хороскоп за 13 ноември среда – Овните треба да внимаваат што зборуваат, Лавовите ќе паднат во искушение

Igor

Само ЕДЕН ТРИК ве дели од природен изглед кога носите пудра

Igor

Интересен и поинаков – Појадок во чашка полна витамини, пробајте го задолжително!

Igor

Секси медитација: Никол Шерцингер позираше во бикини и го покажа совршеното тело (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

дваесет − седум =

Слични објави

За брзо будење: Намирници кои веднаш ќе ви дадат енергија

Слободен печат

Познатите сестри обожаваат да се разголуваат, а само две од нив се сликаа за „Плејбој“ (ФОТО)

Еспресо

Кендал Џенер објави фотографија со поранешното момче на својата сестра! (ФОТО)

Еспресо

Исчистете ги запушените пори на скалпот и моментално забрзајте го растот на косата (РЕЦЕПТ)

Igor

Туна уште попровокативна на плажа (ФОТО)

Igor

Само Моника Белучи може да облече црно чипкасто боди, а да не изгледа евтино (ФОТО)

Igor