БЕЗ ЛАГИ И ПОМАЛКУ „ЕМОЏИ“: Како најбезбедно да се допишувате со девојка

Допишувањето преку социјални мрежи стана еден од основните начини на запознавање, пред да се случи првиот состанок.

Фактот што девојката физички не е покрај вас, ви дозволува малку да карикирате околу своето претставување пред нејзе, но со секој нов ред од разговорот, сè поблиску сте до средба. А тогаш, некои нешта нема да можете да ги скриете.

Затоа, ова никогаш не смеете да го заборавите:

Правило на „смајлиња“

Нормално е да користите „емоџи“, но не и да претерувате со нив. Покажете дека сте зрел маж кој е вреден за нејзиното внимание. Подобро е да ѝ докажете дека умеете со зборови, отколку да ги визуелизирате своите реченици со сликички.

Не е важно само лицето

Кога некоја девојка покажува интерес за вас, нејзе ја интересираат и вашите секојдневни навики. Затоа, не претерувајте со селфи-фотографии ниту пак со оние во огледало. Наместо тоа покажете ѝ какво кафе пиете, каде се движите, што читате…

Умереност

Преку „четување“ можете да бидете најголемиот заводник, но кога ќе дојде до средба, таа уште во првите неколку минути ќе ве процени. Нема потреба да се фалите, бидејќи само можете да го уништите реалниот впечаток кој би го оставиле.

Слични објави

Брена, Цеца и Драгана заедно: Вака порано се дружеле кралиците на турбо-фолкот (ВИДЕО)

Еспресо

БУРНА БИОГРАФИЈА: Го изневери кошаркарот СО ПОЗНАТ РАПЕР, а Ким ѝ е добра другарка (ФОТО)

Igor

Колинда во кожњак и фармерки СЕ ОПУШТИ на концертот на „Прљаво Казалиште“ (ФОТО)

Igor

РИТА ОРА: Ме поврзуваат со секој маж со кој ќе ме видат

Igor

Елена Петреска роденденот на својата ќерка Софија (3) го прослави на плажа (ФОТО)

Igor

Цвекло на највкусен начин, подгответе го вака

Igor

Остави Коментар

дваесет + 12 =

Слични објави

За овој специјален кондом ќе ви бидат потребни четири раце (ВИДЕО)

Igor

Мајли Сајрус брзо го заборави сопругот, па си фати девојка и заедно слават роденден (ФОТО)

Igor

Славниот актер по кој жените лудуваа, стана татко по втор пат на 65 години! (ФОТО)

Еспресо

Погледнете колку пари потрошила КАРЛЕУША на роденденскиот стајлинг (ФОТО)

Igor

Па, не го можам бре јас ова: Стихови на Цеца ги поврзаа со коронавирусот, а нејзината реакција ќе ве изнасмее! (ФОТО)

Васко Спасоски

Меланија Трамп и Кејт Мидлтон ги прошетаа пролетните зелени фустани: Чиј модел е поубав?

Igor