Адријана Лима не крие во што е тајната на нејзиниот беспрекорен изглед (ФОТО)

Светскиот супермодел и една од најубавите манекенки на денешницата, Адријана Лима, од ден во ден изгледа сè подобро.

Таа открива дека успева да ја одржи беспрекорната фигура благодарение на секојдневните тренинзи.

Profimedia

Кик боксот и фитнесот се нејзино секојдневие, а фотките од испотеното лице по тренингот ги објавува на социјалните мрежи.

„Сакам интензивен тренинг. Сакам добро да се препотам. Сакам прскокнување на јаже. Мојата рутина е обично 10 минути скокање на јаже, 35 минути трчање.“, открива Лима.

View this post on Instagram

✨ Seeing this video, makes me emotional. It makes me think that sometimes people look at you from the outside and think, “her job it’s so easy” (remember I am not complaining), when they don’t know what you go through. Here I am 4 weeks after giving birth to my beautiful daughter Valentina and after days of physical therapy because I had a fractured knee, putting all my focus to get ready for a fashion show (60 pounds heavier lol). It was a beautiful road, not easy, but beautiful. I was lucky enough to have the master @elcuerpodepapi next to me to guide me, not only physically but also mentally. I learned something during that time….. once you love something…… absolutely nothing in this world will have the power to stop you….. not even your mind or body! My heart is always in control of my life! Thanks master for being part of that beautiful journey ✨🙏

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima) on

„Кога обрнувам малку повеќе внимание на исхраната јадам зеленчук на пареа или свеж зеленчук, а наместо грицки јадам капини и боровинки. Можам да ги јадам цел ден, а тие помагаат во согорување на мастите.“

profimedia

„Ако сакате косата побрзо да ви расте, можете да користите ленено масло. Резултатот е одличен“, дава уште неколку совети Адријана.

Profimedia

 

Слични објави

Еве како живее ќерката на Чолиќ: Уна е најпопуларна во друштво, има личен возач и често патува! (ФОТО)

Igor

Непрепознатлива: Папараците ја уловија без шминка (ФОТО)

Igor

Џенифер Лоренс се спрема за тајна венчавка? Моминската вечер дебакл!

Igor

Буба Корели има шанси да се спаси од затвор! Погледнете што вели неговиот адвокат! (ВИДЕО)

Igor

Ава Карабатиќ ја провоцира Колинда: „Ако ништо друго барем ПОУБАВА СУМ ОД НЕА!“

Igor

Оливија Вајлд била толку пијана што не се сеќавала на освојувањето на Оскар!

Igor

Остави Коментар

3 × 3 =

Слични објави

Лејди Гага: Влакната на нозете се дел од мојот стил

Igor

Несекојдневен стил кој на секого би му одговарал: Погледнете како изгледа Александра Амбросио!

Еспресо

ПЕЧАТ 2019: Да имаше награда за селфи-премиер, Зоран Заев ќе го освоеше првото место! (ФОТО)

Васко Спасоски

Славната актерка откри шокантни вести: На сите им беше мило кога го победи ракот, но сега повторно е болна

Еспресо

ЛУНА ПОД НОЖ: Конечно ги доби силиконите што ги сакаше (ВИДЕО)

Igor

Хелена Роза за „Ексклузив“: Црвенковски ме покани во неговата спална соба

Igor