500 жени открија топ 3 секс пози кои ги доведуваат до оргазам

Резултатите би можеле пријатно да ве изненадат.

Нема потреба да ја научите Кама Сутра напамет за да ја доведете жената до оргазам. Всушност, воопшто не ни морате да бидете исклучително креативни.

500 читателки на Women`s Health учествуваа во анкета во која наведоа три пози кои најчесто ги доведуваат до оргазам, а овие топ 3 секс пози на сите им се добро познати.

Станува збор за каубојка, односно кога таа е горе (35 %), doggy style, односно кучешката поза (25 %) и мисионерската поза кога мажот е горе (23%).

Погледнете ги сликовито позите, веруваме дека добро ги познавате и преземете акција!

1.Каубојка

2.Doggy style

3.Мисионерска поза

Слични објави

Марија Шерифовиќ се соблече во купачи: Цел интернет зборува за ова!

Igor

Тамара има СЀ ШТО Е ПОТРЕБНО за да се квалификува во финалето

Igor

Ен Хатавеј доби своја ѕвезда на Булеварот на славните

Igor

МОЌНО И ВПЕЧАТЛИВО: Тамара со неверојатен настап на Евросонг (ВИДЕО)

Igor

Најжешката Македонка во сауна, по бикини и целата „свети“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова е ПРЕЖЕШКО! Пејачката Туна објави фотографии на кои позира гола! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

оне + 2 =

Слични објави

Цеца ќе стане баба: Снашката ќе ја мазам и пазам!

Igor

Лидија Вукичевиќ во бикини го покажа згодното тело: Ќерката на Цеца ѝ порача една работа (ФОТО)

Еспресо

Не им се верувало на луѓето: Бредли Купер со ќеркичката се возат во метро во Њујорк (ФОТО)

Igor

Џим Кери на брутален начин го поздрави Вајнстин (ФОТО)

Еспресо

Сестрите Грубовиќ на едно место – тие се како виното, колку постари, толку поубави (ФОТО)

Igor

Ја напушти Македонија пред седум години! Погледнете како изгледа денес Александра Пилева ! (ФОТО)

Igor