5 нешта кои секој пар треба да ги испроба во првата година од врската

Постојат некои нешта кои секој пар треба да ги искуси, а не се поврзани со бакнежите и сексот.

Токму овие нешта ќе ви покажат дали ја имате идеалната личност покрај себе и ќе ви помогнат да предвидите како врската би се развивала на подолг план.

Секако, не сте задолжени да составувате дијаграми и инфографици за карактерните особини на новиот партнер, но добро би било некаде во главата да водите лична евиденција.

Ова се пет нешта кои мора да ги пробате што порано, односно во текот на првата година од врската:

Заеднички да зготвите оброк

На овој начин ќе откриете дали сте создадени за тимска работа. Готвењето е само еден забавен начин кој ќе ви помогне да процените како ќе се снаоѓате натаму во врската. Следете го однесувањрто на партнерот, но и внимавајте на своето.

Да отидете на заедничко патување

Можеби првата година ви изгледа како прерано за заеднички одмор, но такво нешто мора да се случи што порано, макар и да се работи само за викенд. Вклучете ги сите сензори и видете како ќе функционирате далеку од дома.

Да имате барем една сериозна караница

Ако не се случи ниту најмал конфликт во 365 дена, тоа треба да е поалармантно отколку ако се карате и по неколкупати во месецот. Караниците се здрави, тие ќе ви покажат колку е стабилна врската.

Да се запознаете со по некоја блиска личност

Во прв момент тоа не мора да бидат родителите, туку брат/сестра и блиски пријатели. Но, ако сте заедно подолго од шест месеци добро би било неформално да ги видите родителите на партнерот, а и тој вашите. Сите ние сме слика на своето семејство, па така и вашата, а и претставата на другата страна за вас, се формираат врз поцврста основа.

Да уживате во тишина

Долгите разговори, смеењето, дружењето, бакнежите и сексот се важни, но научете дека и молкот има своја вредност.

Слични објави

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Како ќе ве служи здравјето и дали вреди да се нервирате?

Igor

ФОЛК-ЅВЕЗДАТА БРУТАЛНА: Ја обвини познатата пејачка дека ја имитира

Igor

Девојчето од Дизни стана безобразна девојка: Гола во кревет со девојка! (ФОТО)

Igor

Чупавци какви се уште не сте пробале: Со овој додаток се уште поубави! (РЕЦЕПТ)

Igor

Блејк Лајвли го избриша својот Инстаграм, а потоа се појави ова видео! (ВИДЕО)

Igor

Се сомневаат дека се самоубил: Сценаристот на „Грдата Бети“ пронајден мртов во хотелска соба

Слободен печат

Остави Коментар

петнаесет − 5 =

Слични објави

Каније Вест соработува со Др. Дре на новиот албум!

Igor

Како да ги комбинирате маслата за да имате сјајна коса

Igor

Цвет пита: Појадок за ден полн енергија!

Igor

МОЖЕТЕ ДА ИМ ВЕРУВАТЕ: Родените во овој хороскопски знак секогаш ќе ја чуваат вашата тајна

Igor

Шакира не губи време во изолација: Пејачката заврши курс на филозофија на познатиот Пен универзитет (ФОТО)

Еспресо

Научно докажано: Овие особини се најпривлечни за мажите!

Igor