4 неодоливо вкусни рецепти за совршени чикен нагетс (ВИДЕО)

Еден ист рецепт може да биде подготвен на неколку различни начини, а ние ви ги претставуваме четирите најдобри начини.

Може да ви послужат како ручек, мезе, предјадење, за да ги послужите гостите и сл. Поради универзалноста, би било добро да научите рецепт повеќе, за да можете да ги подготвувате во секое време.

За подготовка на овој рецепт ќе ви бидат потребни производи кои лесно можете да ги најдете во вашиот локален маркет, а начинот на подготовка ќе ви биде објаснет во видеото подолу, кое можете да го погледнете благодарение на YouTube каналот Tasty.

Слични објави

Тотално во нејзин стил! Заштитната маска на Зорица Брунцлик е апсолутен хит (ФОТО)

Еспресо

Леонардо Дикапиро донираше 15 милиони долари за спас на ретките видови животни

Слободен печат

Сергеј Варошлија со емотивна порака му го честиташе роденденот на Боки 13 (ФОТО)

Igor

Актерот Идрис Елба кој е заразен со коронавирус, се огласи од изолација! (ВИДЕО)

Еспресо

Им ги уништи животите на ФУДБАЛЕРИТЕ КОИ ЈА ПЛАЌАА, а сега лежерно се шета во Кан…

Igor

Лив Тајлер откри зошто и е непријатно на концертите на нејзиниот татко – „Тој прави работи од кои се срамам!“

Еспресо

Остави Коментар

3 × 4 =

Слични објави

НАПРАВЕТЕ САМИ: Домашно антицелулитно масло (РЕЦЕПТ)

Igor

Ова е ПРЕЖЕШКО! Пејачката Туна објави фотографии на кои позира гола! (ФОТО)

Igor

Го наследила талентот од татко ѝ: МИНА ЈОКСИМОВИЌ го покажа талентот, ќе се наежите кога ќе ја слушнете (ВИДЕО)

Igor

Џеј Ло повторно воодушеви: Во бел костим за капење гордо го покажа своето тело (ВИДЕО)

Еспресо

Jадења кои само предизвикуваат поголема глад

Igor

Луна Џогани лупи краставица, а кога ќе видите како го прави тоа ќе се смеете два дена! (ВИДЕО)

Васко Спасоски