30 трикови кои на секоја жена ќе и го променат животот (ВИДЕО)

Овие мејкап трикови се толку разновидни, практични, реални и ќе и го олеснат животот на секоја жена. Погледнете совети за нанесување на водоотпорна шминка, правилен пилинг на лицето и телото и уште многу други интересни нешта.

Слични објави

Импресивни колекции од чевли на познатите дами! (ФОТО)

Igor

Ријана има фит линија иако сака да јаде чизбургер: Во моментов ја подготвува и својата прва книга со рецепти од Барбадос

Еспресо

Доби честитка и од Драгана Мирковиќ: Жан Клод Ван Дам наполни 60 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Роналдо ги запрепасти фановите со сосема неочекувана фризура!

Еспресо

ТОА И ГО ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ: Позната убавица откри од што боледува! (ФОТО)

Igor

Почина Марион Ремзи од „Полициска академија“

Еспресо

Остави Коментар

2 × четири =

Слични објави

Повеќе ќе ја гледаат, отколку што ќе ја слушаат: Во Скопје доаѓа Лола – најжешката пијанистка (ФОТО/ВИДЕО)

Igor

Дел од необјавено интервју со Шабан Шаулиќ: Многу брзо ми помина животот, тој „горе“ одлучува колку и кога! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кејт ненадејно се појави на Вимблдон: Настана вистинска возбуда! (ФОТО)

Igor

Список на сите познати заболени од коронавирусот до овој момент! (ФОТО)

Васко Спасоски

Знаци кои се склони кон разубавување на токсичните врски

Igor

Познат албански модел позираше КАКО ОД МАЈКА РОДЕНА, изгледа толку СОВРШЕНО (ФОТО)

Igor