3 хороскопски знаци кои обожаваат утрински секс! Дали и вие сте меѓу нив?

Кој секс повеќе го сакате, утрински или ноќниот, или можеби преферирате секс преку ден. Доколку спаѓате во еден од овие хороскопски знаци тогаш на вас ви е омилен утринскиот секс. Затоа што за вас важи онаа… зарем има нешто подобро од пиење на утринското кафе после оргазам?

1. Овен

Овните се познати по својот ентузијастичен и енергетски дух, и едноставно не можете да бидете таква личност ако не сте ранобудници што едвај чекаат да ги отворат очите и да го почнат денот. Зошто да спиете, кога можете да бидете будни, и зошто само да лежите во кревет, кога можете да имате секс со партнерот? За нив, тоа е најдобриот начин за започнување на денот. Од друга страна пак, Овните имаат моќен сексуален апетит и обожаваат да имаат секс секогаш кога желбата ќе им се појави, па затоа се и познати по сексот во јавност.

2. Бик

За топлите и емоционални Бикови, утринскиот секс е нешто што природно се случува – постојано. Тоа е така затоа што овој знак што е под водство на Венера, едноставно сака да биде што е можно поблиску до саканиот или саканата, од моментот штом ќе се разбуди. Тие живеат за физички допири, за оние утрински прегратки што почнуваат невино, но преминуваат во страсно водење љубов. Биковите едноставно сакаат да се чувствуваат поврзано со партнерот, па ако тоа значи секс дури и пред алармот, нема да се побунат.

3. Јарец

Како и повеќето нешта со овој знак, се се сведува на амбицијата и вложување максимален труд за добивање најдобра функционалност. Ова можеби не звучи како секси причина за утринско љубење, но не заборавајте дека Јарците се во најдоброто светло од сабајле. Тие го гледаат секое утро како нова можност за освојување на светот и остварување на сите свои цели. Со истата енергија се вложуваат и во љубовта. Од друга страна пак, после толку многу обврски, Јарецот е преморен навечер, па последното нешто што сака да го прави пред спиење е сексот.

Слични објави

Нивес покажа како ги разладува своите облини во базен средe ноември! (ВИДЕО)

Igor

Принцот Хари откри дека ќе има само две деца

Igor

Ќе ви се заврти во глава: Наум Петрески му откри на Жаре колку земал бакшиш за една вечер (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Прво одби, па потоа го прифати „подарокот“: Луна Џогани снимена како зема пари од фан (ВИДЕО)

Ана Николиќ отпатува во Мароко да сними спот, но не ги заборави обожавателите! Им испрати жешка фотка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Може да ве искористат и да ве „фрлат“! Ова се најсебичните хороскопски знаци!

Слободен печат

Остави Коментар

9 + Шестнаесет =

Слични објави

Ѕвездите откриваат: Овој хороскопски знак најмногу изневерува!

Igor

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Слатки тајни, љубовни проблеми, остварување на очекувањата

Igor

Видео хороскоп 1 јули 2019, понеделник

Igor

Емили Ратајковски го очекува првото дете?

Igor

Старлетата Драгана Спасовска едвај ги задржа градите во летната кошула (ФОТО)

Igor

Ни­ко­гаш не ко­рис­те­те коз­ме­ти­ка со по­ми­нат рок

Igor