17 години има забрана: Цеца Ражнатовиќ непожелна на листата на ЦИА – се води како терорист! (ФОТО)

Американците во својата татковина покрај политичари, воени и полициски генерали и трговски со оружје, не сака да ги види ниту најбараните српски пејачи, а меѓу нив е ѝ Светлана Цеца Ражнатовиќ, која со години наназад нема Зелена карта за влез во САД.

Ражнатовиќ е на листата на забранети од 2003 година, кога беше уапсена во акцијата „Сабја“. Како што пишуваа медиумите, во американската амбасада во Србија, таа е заведена под шифрата 410, која означува тероризам и терористичка група.

 

View this post on Instagram

 

❤️❤️❤️❤️❤️❤️ @bojanpetrovic.couture ❤️, @__nikolaevna__elena ❤️, @stevansrules ❤️❤️❤️

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

Медиумите на крајот на минатата годинаи известуваа за повлекување на забраната, а дури беше најавена и американска турнеја.

Од Америка не така одамна, беше депортирана и Мерима Његомир. Имено, пред четири години, таа во Америка престојувала со туристичка виза и тврдела дека е на одмор, но американското имиграционо биро не и поверувало.

Слични објави

Меган во раскошен фустан, Кејт во поконзервативно издание, а принцовите се држат на дистанца (ФОТО)

Igor

КАРЛЕУША ЈА МОЛИ СОРАЈА, ТАА ИГНОРИРА: Демантирај дека си се гледала со Душко!

Igor

Ѓорѓе Давид откри како реагира ќерка му кога ќе го види во сукња (ФОТО)

Еспресо

Луна Џогани лупи краставица, а кога ќе видите како го прави тоа ќе се смеете два дена! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

МИЛА ЈОВОВИЌ прозборе за спонтаниот абортус: Сè уште имам ноќни мори

Igor

„Сè што сакам за Божиќ си ти“: Мараја Кери ги почести фановите со нов видеоспот (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

7 − оне =

Слични објави

КЕТО ИСХРАНА: Кои намирници се дозволени во дневното мени?

Igor

Мима Караџиќ: Не носам маска, ниту пак бев во изолација, излегувам секоја вечер и ќе продолжам да го правам тоа! (ФОТО)

Во кој период од денот е најдобро да се води љубов

Igor

Лејди Гага одлучи да се самоизолира: Сега се дружам со моите кучиња! (ФОТО)

Еспресо

Цеца за прв пат гледаше бокс меч на синот Вељко (ФОТО)

Igor

Магдонос за чистење на порите

Igor