Сите нечистотии од фугите исчезнуваат: Оваа мешавина гарантира совршено чисти керамички плочки (РЕЦЕПТ)

Направете ја оваа мешавина од состојки кои сите ги имаме во домот и вашата бања ќе заблеска.

Состојки:

– 7 чаши вода (1,5 литри)

– 1/2 чаша сода бикарбона

– 1/3 чаша сок од лимон ( или 1 супена лажица лимонтус, односно лимонска киселина)

– 1/4 чаша алокохолен оцет

Подготовка:

– Растворете ја содата во 1,5 литри вода, па додадете го сокот од лимон и на крајот полека сипете го оцетот.

– Почекајте да помине хемиската реакција и тогаш мешавината е подготвена за употреба.

– Со четка или сунѓер втријте ја смесата во фугите меѓу плочките, и преку плочките.

– Оставете малку да отстои, па исплакнете.

Резултатите се видливи веднаш!

Слични објави

Како да користите помалку сол во исхраната?

Igor

Американски палачинки со чоколаден прелив: ФАНТАЗИЈА ОД ВКУСОВИ која морате да ја пробате (РЕЦЕПТ)

Igor

Што е хипнопородување?

Igor

Браковите склопени во 2020 ќе траат ЗАСЕКОГАШ: А еве кој ДАТУМ е особено добар за одење пред матичар!

Igor

Најубавата Југословенка и денес е ЖЕНА ИПОЛ – Поради голите фотки не успеа да биде Мис на светот! (ФОТО)

Igor

Анџелина Џоли е во среќна врска со својата колешка! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Осумнаесет − 6 =

Слични објави

Само три состојки пред спиење, за поубави и поодморени утра

Igor

Само бидете упорни: Домашен пилинг од кафе кој гарантирано го елиминира целулитот!

Igor

Најпопуларни фризури за оваа есен (ФОТО)

Igor

Изгледај како од МИЛИОН ДОЛАРИ: Модни трикови за луксузен изглед (ФОТО)

Igor

Девојко, имаш чиста десетка за стајлингот! (ФОТО)

Igor

Британките полудеа по ТРЕТМАНОТ од 600 евра за кој велат дека им го СПАСИЛ ЖИВОТОТ

Igor