Привлечете среќа, љубов и пари во домот: Поставете фигура од слон на овие места

За да привлечете среќа, љубов и пари во домот, поставете фигура од слонче низ домот.

Слонот во близина на влезната врата привлекува среќа и сила за домашните, додека слон во дворот ја штити куќата од негативни надворешни влијанија.

Фигурата на слонот во спалната соба ја претставува љубовта меѓу партнерите и го чува бракот, додека фигура на мајка слон со мало слонче го чува добриот однос на родителот со детето.

Паровите кои сакаат бебе треба да го стават слончето во спалната соба, но и едно во детската за креативност и знаење.

За да привлечете пари и успех во работата фигура од слон со жаба или со мајмун на врвот ставете во северниот дел на куќата.

Слон со дигната сурла значи успех, а со спуштена долговечност.

Слични објави

Се што ви е потребно за совршени локни е пеглата за коса (ВИДЕО)

Igor

Бидете тренди: Торби кои морате да ги имате (ФОТО)

Igor

Направете сами домашна крема од невен која ги лекува проширените вени и хемороидите (РЕЦЕПТ)

Igor

Најубавата Југословенка и денес е ЖЕНА ИПОЛ – Поради голите фотки не успеа да биде Мис на светот! (ФОТО)

Igor

Професорка спиела со 5 ученика, а пронашле и експлицитни снимки!

Слободен Печат

Сакате успешни деца? Престанете да ги решавате нивните проблеми

Igor

Остави Коментар

2 × пет =

Слични објави

Триковите на Мерилин Монро за изгледот на нејзината „свилена“ кожа!

Igor

Имала повеќе од 100 љубовници, а еден ден по породувањето сакала да се убие: Фаталната Брижит Бардо (ФОТО)

Igor

Избрана најзгодната жена на планетата (ФОТО)

Igor

Девојко, имаш чиста десетка за стајлингот! (ФОТО)

Igor

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ! Овие сукњи ќе бидат најголем хит на есента!

Igor

Мали лекции за подобри родители

Igor