Не верувате дека е можно да го заспиете бебето за 60 секунди? Тајната е во овој трик!

Долгоочекуваното бебе е веројатно најголемата среќа која може да ја доживее едно семејство. Сепак и покрај силната љубов и радост, родителите се често многу уморни и ненаспиени додека бебето се навикне на новиот свет и додека го воспостави ритамот на спиење.

Некои луѓе имаат среќа па не мораат да смислуваат посебни начини да го заспијат своето бебе, но има и такви кои се мачат со саати.

Со помош на овој трик можете да го заспиете бебето за помалку од една минута.

Овие родители го објавија ова видео во кое го заспиваат нивното тримесечно синче со обично хартиено марамче.

Погледнете како:

Слични објави

Внуката на ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА изгледа преубаво и е во врска со 33 години постар милионер

Igor

3 суперздрави витамински напитоци за инстант енергија

Igor

Одличен домашен сладолед (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor

Неодолив десерт од Јужна Америка ГО ОСВОИ СВЕТОТ: Еве како да го направите овој вкусен чоколаден колач БЕЗ БРАШНО И ШЕЌЕР

Igor

Со овие билки внесете позитивна енергија во вашиот дом

Igor

Кога сте близу до оргазам, вашиот партнер САКА да го чуе ТОКМУ ОВОЈ ЗБОР!

Igor

Остави Коментар

осум + единаесет =

Слични објави

Една од „поскапите“ фотки: Средбата на Шварценегер и Џеки Чен го запали интернетот (ФОТО)

Igor

Леди Гага ќе ја глуми „црната вдовица“ на Гучи

Igor

Плетен костим за капење: Преубав, единствен, женствен, романтичен

Igor

Хит фризура за летото: Кратката коса е повторно во мода (ФОТО)

Igor

Дама пред се: Кејт Мидлтон воодушеви во префинето издание (ФОТО)

Igor

Браковите склопени во 2020 ќе траат ЗАСЕКОГАШ: А еве кој ДАТУМ е особено добар за одење пред матичар!

Igor