Направете го сами најдоброто и најевтиното средство за чистење стакло (ВИДЕО)

Понекогаш едноставно не е доволно да купувате разноразни средства за чистење, особено кога станува збор за прозорците. Од многу производи остануваат бели траги и прозорците никогаш не се блескаво чисти.

Ако сакате на едноставен, брз и евтин начин да го направите најдоброто средство за отстранување на нечистотијата од прозорците, пробајте го овој рецепт.

Ова домашно средство за чистење на стакло воопшто нема да му наштети ниту на вашето здравје. Состојките кои ви се потребни најверојатно ги имате во домот, а тие се:

– 2 чаши вода

– 1/4 чаша алкохолен оцет

– половина лажица средство за миење садови.

Сите состојки полека помешајте ги со цел да не создадете пена. Нанесете со прскалка на стаклото и избришете со памучна крпа.

Со ова средство можете да ги чистите и стаклата од туш кабината бидејќи совршено ќе ги отстрани дамките од бигор.

Слични објави

Шпагети од рерна со топчиња од месо – Неодолив вкус кој не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Igor

Куркумата е многу здрава, но ова се 5 случаи во кои НЕ СМЕЕТЕ да ја користите

Igor

3 најдобри трикови со кои ќе го спасите мебелот со гребнатини

Igor

Летна маска за лице – Пробајте ја маската од сливи, евтина а максимално делотворна

Igor

Почнете да ги помните своите соништа

Igor

6 најдобри стајлинзи: Носете кожни пантолони како трендсетерките! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

10 − оне =

Слични објави

ДУХОВИТИ ЦИТАТИ на популарни жени за односите со мажите

Igor

Останете здрави, дури и ако премногу часови ги работите седејќи

Igor

Совршени комбинации кои вклучуваат БЕЛА МАИЦА

Igor

Моден хит: Ева Лонгорија во жолто одело кое секоја дама треба да го има! (ФОТО)

Igor

На мажите овие жени им се најпривлечни! Дали сте вие една од нив?

Igor

Што да јадете кога сте под стрес?

Igor