Како најлесно да ја исчистите вашата микробранова со помош на лимон?

Ви треба брз, лесен и евтин начин да ја исчистите вашата микробранова печка од мрснотиите? Тогаш одговорот лежи во чудесниот лимон. Се што ви треба е половина лимон и 300 милилитри вода, а постапката е многу едноставна.

1. Во еден сад ставете ја водата и исцедете половина лимон и додадете го и самиот лимон. Убаво измешајте.

2. Потоа садот ставете го во микробрановата печка и пуштете ја на најсилно.

3. Наместете ја да работи 5-10 минути.

Откако ќе пројде времето, ќе забележите дека благодарение на пареата, мрснотијата од ѕидовите на микробрановата е стопена. Потоа, земете памучна крпа и целосно пребришете ја внатрешноста на микробрановата печка. Брзо, лесно и едноставно, веќе имате комплетно чиста микробранова печка, која притоа има и освежителен лимонов мирис.

Слични објави

Намирници со повеќе протеини

Igor

Овие 10 работи не треба да ги перете во машина за садови

Igor

Уживајте во секое залче: Страмболи – Пица завиткана во ролат (РЕЦЕПТ)

Igor

Многу ви опаѓа косата? Без грижа, имаме решение!

Igor

Не нанесувате хидратантна крема редовно? Еве што ќе и се случи на вашата кожа!

Igor

ВАКА ТРЕБА ДА ИЗГЛЕДА ИДЕАЛНАТА ЖЕНСКА ФИГУРА: Многумина нема да се сложат, но НАУЧНИЦИТЕ ГО КАЖАА СВОЕТО (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

9 − 3 =

Слични објави

Мода за жените после 40: Како да изгледате префинето, модерно и отмено, но целосно пристојно! (ФОТО)

Igor

Салата од црвени пиперки (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor

Враќање на трендот од 90-те во голем стил: Заводливата сукња повторно е хит! (ФОТО)

Igor

Бикини кое изгледа како некој да ве држи за градите ги излуди модните блогерки (ФОТО)

Igor

Намирници со повеќе протеини

Igor

ОСЛОБОДЕТЕ ГО ДОМОТ: Според фенг-шуи, ОВИЕ предмети ја крадат хармонијата

Igor