Како да го спасите домот од пајаци?

Нане – неколку капки етерично масло од нане со додаток на средство за миење садови и вода е одлично оружје за да го спасите домот од пајаците. Испрскајте со оваа мешавина околу прозорците и вратите и на другите места каде што мислите дека пајаците можат да прават легла.

Оцет и кокосово масло – измешајте ги овие две состојки и применете ја смесата како што е наведено во погорниот пример.

Лимон и портокал – пајаците не го сакаат лимонот, па затоа лимонот и портокалот се добри за спас од пајаците, а и за свеж и пријатен мирис во домот.

Слични објави

Нашата Кристина Димитријевска е најубавата девојка на Балканот (ФОТО)

Васко Спасоски

Задолжително вклучете го во исхраната: 1 лажица дневно од овој зачин топи 10 кг за 3 месеци

Igor

Избрана најзгодната жена на планетата (ФОТО)

Igor

Викторија Бекам без фотошоп: Имам брчки и тоа е во ред

Igor

Оваа девојка го освои Скопје! И мажи и жени завртеа глава по неа! (ФОТО)

Igor

Летна комбинација за десетка: Џенифер Анистон не знае да погреши (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

два × четири =

Слични објави

МАЛИ ЖЕНСКИ ТАЈНИ: Овие нешта скоро секоја девојка ги премолчува пред новото момче

Igor

Одличен домашен сладолед (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor

Мали лекции за подобри родители

Igor

Здравје во чинијата: Њоки од палента кои веднаш ќе ви дадат сила (РЕЦЕПТ)

Igor

Есенски парчиња облека кои совршено им прилегаат на дамите со заносни облини (ФОТО)

Igor

Уживајте во секое залче: Страмболи – Пица завиткана во ролат (РЕЦЕПТ)

Igor