Реакцијата на овие бездомници ќе ве остави без зборови (ВИДЕО)

Овој социјален експеримент ќе ве натера да се замислите.

Многу луѓе се среќни што имаат кров над глава и не мора да се справуваат со тој проблем, но за жал исто така има огромен број на луѓе кои секојдневно мора да се справуваат со бездомништвото.

Во ова видео познатиот јутјубер Омар, облечен како бездомник одлучил да направи социјален експеримент каде што ќе ја провери добрината на бездомниците.

Погледнете што ќе се случи:

Слични објави

Стереотипи за жените во кои треба да престанете да верувате!

Слободен Печат

Најлуксузниот хамбургер пристигна: Доколку сакате да го пробате, потребни ви се само 1600 долари (ФОТО)

Igor

Трикови за како да го ублажите стравот на вашите миленици од пиротехника (ВИДЕО)

Слободен Печат

Познатите „одлепија“ по новиот предизвик – Го можете вие ова? (ВИДЕО)

Igor

Хари Хамлин ја загуби улогата во „Индијана Џоунс“, бидејќи го озборуваше Стивен Спилберг!

Слободен Печат

ПОБЕДНИКОТ на Евровизија веќе СЕ ЗНАЕ? Еве што велат обложувалниците

Igor

Остави Коментар

18 + седумнаесет =

Слични објави

Модерниот Тарзан живее со шимпанзи, а има тигар како миленик (ФОТО)

Слободен Печат

Паметно огледало кое анализира што ѝ треба на вашата кожа (ВИДЕО)

Слободен Печат

Уште еден удар за кралското семејство: Меган Маркл ја извади бурмата! (ФОТО)

Слободен Печат

Роберт Патинсон започна со снимањето на новиот Бетмен! (ФОТО)

Слободен Печат

Светот зборува за бизарната глетка во оваа зоолошка: Горилата од Атланта со човечка рака! (ФОТО)

Слободен Печат

ПОБЕДНИКОТ на Евровизија веќе СЕ ЗНАЕ? Еве што велат обложувалниците

Igor