Дали ќе ја препознаете оваа прекрасна жена? (ФОТО)

Брук Шилдс (54) се прослави со улогата во филмот „Плава Лагуна“ уште во 1980 година и стана секс-симбол на 80-те. Таа го играше ликот на прекрасната 15-годишна девојка која израснала на пуст остров. И покрај тоа што се уште била малолетна, Брук во филмот снимала секс сцени, а во некои кадри се појавува и гола.

Но, легендарниот филм не беше почетокот на нејзината „контроверзна“ кариера. Нејзината мајка, Тери Шилдс и дозволила уште на 11 години да дебатира во контроверзниот филм „Pretty Baby“ како проститутка.

View this post on Instagram

Summer Fridays 🌊 #fbf

A post shared by Brooke Shields (@brookeshields) on

„Не ми сметаше, бидејќи сите ликови имаа одредена доза на невиност“ , во едно интервју изјавила Брук.

Таа со само 10 години позирала целата во масло и потполно гола за списанието „Sugar and Spice“, едно од публикациите на Плејбој.

View this post on Instagram

💛 photo by @helenachristensen

A post shared by Brooke Shields (@brookeshields) on

View this post on Instagram

making Monday a little bit sweeter 🍬

A post shared by Brooke Shields (@brookeshields) on

Денес Брук е во среќен брак со сценаристот Крис Хенки (55) со кој ги има ќерките Грејер Хамонд (13) и Роан Францис (16).

View this post on Instagram

Dinner across the pond…

A post shared by Brooke Shields (@brookeshields) on

Слични објави

ОСКАРИ: Историјата на модата на Оскарите преку 10 креации (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски

ПАТИКИ, ПЛАТФОРМИ, ШТИКЛИ… Како обувките го менуваат изгледот на вашиот ЗАДНИК?

Igor

7 трикови со кои ЗАГАРАНТИРАНО ќе го привлечете машкото внимание!

Igor

Сите лековити својства на маслинките

Igor

ИСПРОБАЈТЕ! Овие одлични идеи ќе го променат начинот на кој го јадете ПОМФРИТОТ

Igor

ПОБЕДНИКОТ на Евровизија веќе СЕ ЗНАЕ? Еве што велат обложувалниците

Igor

Остави Коментар

седум − 1 =

Слични објави

Најчестите лаги кои мажите ги кажуваат на првиот состанок!

Слободен Печат

10 ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ за подобрување на вашето здравје! (ВИДЕО)

Igor

Против сезонските алергии и настинки со само еден минерал

Igor

Моден хит: Ева Лонгорија во жолто одело кое секоја дама треба да го има! (ФОТО)

Igor

ВОЛШЕБНА КОМБИНАЦИЈА: Три одлични причини зошто да измешате мед и цимет

Igor

ПРЕКРАСНАТА АКТЕРКА НЕКОГАШ ИЗГЛЕДАЛА КАКО МОМЧЕ: Дали ја препознавате?

Igor